מהו הגורם לסרטן

מאת:  וובסטר קהר (Webster Kehr), המכון העצמאי לחקר הסרטן – ICRF.

עודכן בתאריך 18-12-13.  פורסם בתאריך 29-03-14

מקור: http://www.cancertutor.com/what_causes_cancer

הערת תרגום: כל טקסט הנמצא בתוך [סוגריים מרובעות] הוסף בעת התרגום והעריכה על מנת להקל על הבנת החומר, לעזור לקורא להתמצא או להוסיף מידע חשוב. טקסט כזה אינו נמצא במאמר המקורי באנגלית.

התנערות מאחריות – Disclaimer


מבוא:

תופתעו לדעת כמה מיילים קיבלתי מחולי סרטן שעברו את שלושת השלבים המתוארים להלן:

 1. המטופל עבר ניתוח לחיתוך רקמת הסרטן.
 2. נאמר למטופל שהוא "חופשי מסרטן".
 3. מספר חודשים לאחר מכן הסרטן "חזר שוב " בתהליך שנקרא "רגרסיה".

מאמר זה יסביר , בין השאר , מה השתבש וום, כיצד למנוע מהסרטן לחזור שנית.

כשמדברים על גורמים לסרטן, יש לדון בכך בשני מישורים שונים:

המישור הראשון לדיון על סרטן הוא המישור המערכתי של הגוף – כלומר אילו תנאים בגוף אפשרו לסרטן לגדול בלי שליטה ומה הפעולה הנדרשת בנושא זה.

המישור השני הוא המישור התאי – מדוע תאים נורמאליים הופכים לתאים סרטניים וכיצד להפוך אותם שוב לתאים נורמאליים.

שני המישורים הנ"ל הם נושאים נפרדים ושונים בתכלית!!

אנו יכולים להשוות את שני המישורים הללו לשיטפון שנגרם בעקבות סערת גשמים. אנו יכולים לדבר כל היום על הנזקים שנגרמו בעקבות השיטפון – כמו הנזק ליבולים החקלאיים בעקבות הגשם הכבד , הנזק לדרכים ולכבישים בעקבות הצפת הנהרות וכו'. אבל זה רק במישור הנזקים שגרמו הגשמים .

דרך אחרת להתבונן על השיטפון היא לשאול אילו תנאי מזג אוויר הביאו לסערת הגשמים. מדען יכול למשל לחקור את הגורמים שגרמו לגשם להיווצר בעננים בעוד שמגיש החדשות ידווח על הנזקים שנגרמו כתוצאה מהגשם.

אבחנה זאת נכונה גם לגבי הסרטן. חוקר סרטן פרקטי יכול לחקור כיצד להרוג תאי סרטן או כיצד להפוך אותם לתאים נורמאליים בעוד שחוקר סרטן תיאורטי ישאל מדוע מערכת החיסון נחלשה וכשלה בתפקידה או מדוע דווקא תאים מסוימים הפכו לסרטניים. דיון בשאלה מהם הגורמים לסרטן במישור התא שונה לגמרי מהדיון על הגורמים לסרטן במישור המערכתי.

הבה נדון בגורמי הסרטן במישור המערכתי.


מה גורם לסרטן – המישור המערכתי:

כל אחד נושא תאי סרטן בגופו, מדוע , אם כך, לאדם אחד לעולם לא מאבחנים סרטן ולאדם אחר כן?

סרטן כמעט תמיד נגרם בעקבות רצף אירועים רב שלביים:

ראשית, מיקרובים וטפילים נבזיים חודרים לגוף ומתיישבים שם. בדרך כלל המיקרובים מגיעים מאכילת בשר שלא בושל כיאות אבל הם יכולים להגיע ממקורות שונים.

שנית, המיקרובים הללו מיירטים לצרכיהם גלוקוז המיועד לתאים של אברי הגוף.

שלישית, המיקרובים מפרישים (כתוצרי הפרשה שלהם) מיקוטוקסינים בעלי חומציות גבוהה וחסרת כל תועלת לתאים.

רביעית, התאים (באיברים השונים) נחלשים, משום שאינם מקבלים את המזון לו הם זקוקים (אשר יורט ע"י המיקרובים) ומכיוון שהם מלאים בפסולת רעילה (כלומר מיקוטוקסינים).

חמישית, אברי הגוף בנויים בעיקרם מתאים, כאשר התאים נחלשים גם אברי הגוף נחלשים בהתאם.

שישית, מאחר ואיברים מרכזיים נחלשים, גם מערכת החיסון של הגוף נחלשת. למעשה, המיקרובים מחלישים את הגוף באופן ישיר ובעקיפין.

שביעית, מכיוון שמערכת החיסון חלשה היא אינה יכולה להרוג מספיק תאי סרטן המשגשגים ללא שליטה.

לסיכום, הסיבה השורשית לסרטן הם המיקרובים והטפילים המתיישבים באברי הגוף או המעיים (או בזרם הדם), המחלישים את מערכת החיסון!

יחד עם זאת, דברים נוספים יכולים לגרום לסרטן. למשל , חיסונים יכולים להחליש את מערכת החיסון בשל הכספית ורעלים כימיים אחרים. גם פסולת במעיים יכולה להחליש את מערכת החיסון (ראה הספר "אש בבטן" מאת ד"ר (M.D) קיית סקוט-נומבי).

הקורא בוודאי שם לב להערה בסוגריים לעיל "(או בזרם הדם)" לעיל. לחולי סרטן הנושאים מיקרובים באיברים יש גם מיקרובים בזרם הדם. מה גרם כאן למה תלוי בחולה הסרטן עצמו, אולם מיקרובים שמקורם באיברי הגוף מתפשטים לזרם הדם וגם ההיפך הוא הנכון. לשאלה מה מחליש את מערכת החיסון יותר, המיקרובים שבאיברים מול המיקרובים שבזרם הדם משתנה מחולה לחולה. עם זאת, סביר  שימצאו טפילים באברים.

כאשר בוחנים את השלבים המפורטים לעיל, עולות שלוש דרכים עיקריות לריפוי סרטן.

 1. לאתר ולהרוג את תאי הסרטן בצורה בטוחה.
 2. להרוג את המיקרובים שבתוך התאים הסרטניים (ראה דיון בהמשך) ואז יחזרו התאים ומצבם הנורמלי.
 3. להרוג את המיקרובים שגורמים להחלשת מערכת החיסון (זה כולל את המיקרובים שבאיברים והמיקרובים שבזרם הדם).

למעשה, אם לא נבצע את הסעיף השלישי, הסרטן עלול לחזור בשנית.

הקורא עשוי לתהות האם יש טיפולי סרטן טבעיים אשר מתוכננים לזהות ולסלק את המיקרובים מהאיברים? התשובה היא כן !  "פרוטוקול הפוטונים" שנבנה ע"י מכון אד סקיילינג (ED Skilling). מיועד לזהות איזה מיקרובים מעורבים ואיזה איברים מעורבים בכל מקרה ומקרה.

הצוות במכון אד סקיילינג תכנן פרוטוקול תזונתי מותאם (לכל מטופל) השם לו מטרה את המיקרוביםים והורג אותם כך שמערכת החיסון תוכל להתאושש, שאז מערכת החיסון יכולה לטפל בסרטן. הם שילבו גם אלקטרו-תרפיה (מכשיר פוטונים) אשר הורג מספר רב של מיקרובים, מטהר את מערכת הלימפה, מטעין באנרגיה תאים חלשים, דבר העוזר להחזיק את החולה בחיים ומונע ממנו להחלש, לייצר תחמוצת חנקן וכך הלאה.

באתר זה פרוטוקול אד סקיילינג נקרא פרוטוקול הפוטון. פרוטוקול הפוטון מורכב מאחד משני מכשירי הפוטון יחד עם פרוטוקול תזונתי מותאם אישית. המכשיר "פוטון ג'יניוס" עולה 25,000$ והמכשיר  "פוטון ג'יני" עולה 3,000$. עלות זו כוללת יעוץ. שני מכשירים אלו הם פחות או יותר אותו הדבר, אך הפוטון ג'יניוס הוא חזק יותר עושה דברים נוספים במיוחד עבור חולי סרטן חלשים.

בכל אופן , ישנן דרכים נוספות להפטר מהמיקרובים והפרזיטים שבאברים, אפילו מבלי לדעת מה הם בדיוק.

לדוגמא, ה- GB-4000 M.O.P.A (הנקרא גם " פרוטוקול תדרי רדיו גבוהים – פלזמה), או המכשיר GB‑4000‑SR4 (הנקרא גם "פרוטוקול תדרי רדיו גבוהים – 10 וואט) יהרגו גם הם מיקרובים ופרזיטים אלו אפילו מבלי לזהות מה הם בדיוק. זאת משום שמכשירים אלו, אם תעקוב אחרי ההוראות של ICRF  (הניתנות בחינם)יהרוג את המיקרובים והפרזיטים היות והוא מכסה את כל התדרים הנדרשים לחיסולם.

אפשרות נוספת היא "שטיפת הכבד" שתוכננה ע"י חולדה קלארק (Hulda Clark)או ע"י טיי בולינגר (Ty Bollinger) בספרו: ריפוי סרטן בבית בתוך 31 יום.

בקיצור, יש טיפולים לכל תקציב.


לתקן את הסיבה השורשית לסרטן:

בעוד שהרבה מהטיפולים הטבעיים נלחמים בסרטן ביעילות, הדבר שחסר ברבים מהם הוא החלק של סילוק המיקרובים מהאיברים , שזוהי הסיבה השורשית לרוב מקרי הסרטן.

במקרים רבים מערכת החיסון יכולה להיפטר ממיקרובים אלו, למעשה מערכת החיסון אינה מצליחה לחסל כמה סוגים של תולעי סרט, תולעי קרס ופטריות (כמו לדוגמה כשמיקרובים אלו מוסווים ממערכת החיסון)

על מנת לטפל במיקרובים והטפילים הללו נדרשים ניקוי כבד וחומרי תזונה מיוחדים . אף על פי כן, עובדה היא כי הרבה מטיפולי הסרטן הטבעיים מסתדרים יפה מאוד גם בלי לטפל במיקרובים המסוימים הללו, אך על המטופל להיות ער לנושא זה.

סילוק המיקרובים מהאיברים בנוסף לטיפול הרגיל לסרטן , מחזיר את הגוף לאיזון (כלומר: מערכת חיסונית חזקה ומספר נמוך של תאי סרטן) וזה מספיק על מנת למנוע את שובו של הסרטן. המטופל נרפא משום שמערכת החיסון תוקנה ומספר תאי הסרטן פחת (באמצעות שימוש בפרוטוקולים מיוחדים). הסרטן לא ישוב כל עוד המטופל ישגיח על התזונה שלו.

הגישה של הרפואה הקונבנציונאלית, מאידך, היא לפגוע באופן חמור במערכת החיסונית עם כימותרפיה , קרינה וניתוחים. דבר זה גורם להחרפת חוסר האיזון בגוף מכיוון טיפולים אלו גורמים נזק למערכת החיסון ועושים עבודה עלובה ביותר באיתור וסילוק תאי הסרטן ועבודה גרועה עוד יותר בהריגת המיקרובים שבאיברים.

הגישה הקונבנציונאלית הורגת גם הרבה מאוד תאים בריאים ועלולה לפגוע באיברים עצמם, במערכת הלימפה וכדומה. האם מפליא הדבר שהסרטן כמעט תמיד חוזר אחרי ניתוח או כימותרפיה? דבר זה נקרא "רגרסיה". לדוגמא, כיצד חיתוך השד אמור לתקן את מערכת החיסון? זה אבסורדי. איני יודע לספור כמה פעמים אמרתי לחולי סרטן שאינכם יכולים לחתוך את הסרטן החוצה.

האם זה פלא שטיפולי סרטן אלטרנטיביים, כאשר הם מבוצעים ע"י מומחים, הם בעלי שיעורי ריפוי גבוהים בהרבה מאלו של הרפואה הקונבנציונאלית?  רוב טיפולי הסרטן הטבעיים כוללים בניית מערכת החיסון ואמצעים ההורגים תאי סרטן. כמה מהפרוטוקולים כוללים גם אמצעים לניקוי המיקרובים מהדם, דבר שמוסיף ומחזק את מערכת החיסון.

שיקלו זאת בזהירות: אפילו כאשר הרפואה השמרנית הביאה חולה ל"רמיסיה" (דהיינו, הסרטן נראה כאילו הוא איננו), הם עדיין לא תיקנו את הגורם השורשי של הסרטן כך שכמעט בטוח שהסרטן יחזור !!. זו הסיבה ששיעור "הריפוי לחמש שנים" האמיתי של הרפואה הקונבנציונאלית נמוך מ 3% .

מכיוון שהסיבה השורשית לסרטן היא מערכת חיסונית חלשה, לא ניתן לחתוך את הסרטן החוצה. צריך לטפל בשורש הבעיה !


אפילו ברפואה הטבעית הסרטן עלול לחזור:

להרבה טיפולים טבעיים ,בין אם הם טיפולים המיועדים להרוג את תאי הסרטן ובין אם הם מיועדים להפוך אותם בחזרה לתאים נורמאליים , יכולים להיות שיעורי רגרסיה משמעותיים.

אחת מהסיבות לכך הוזכרה לעיל, המיקרובים באיברים ו/או בדם לא זוהו וחוסלו.

במילים אחרות גם בטיפולים טבעיים שהורגים תאי סרטן או מחזירים אותם למצבם הנורמאלי, יתכן שהסרטן יחזור!  אם הטיפולים הטבעיים לא מתקנים את הסיבה השורשית שגרמה לסרטן, ע"י ניקוי הדם ובעיקר ניקוי האיברים השוניםמהמיקרובים והטפילים, הסרטן עלול לחזור.


מה גורם לסרטן – המישור התאי – חלק 1

עד כאן דנו בגורם לסרטן ברמה הכלל מערכתית. אבל מה גורם לתא יחיד כלשהו להפוך סרטני? הרבה מתאי הסרטן נוצרו מתא סרטני ראשוני שהתחלק ויצר שני תאי סרטן. אבל כיצד אותו תא נורמאלי ראשוני הפך לסרטני?

בתא נורמאלי, מולקולת ה- ATP (אדוניזין טריפוספט) מספקת אנרגיה לתא. מולקולות ה- ATP נוצרות בתוך המיטוכונדריה (זו צורת הרבים) הנמצאות בכל תא אנושי. למעשה ישנם אלפי מיטוכונדריה בתוך כל תא אנושי כזה.

המאפיין העיקרי של תאי לסרטן היא אנרגית ATP נמוכה!

להלן התהליך הנורמאלי של יצירת מולקולת ATP בתא (בהפשטה רבה):

1. גלוקוז נכנס לתא דרך זרם הדם.

2. חלק מהגלוקוז הופך לפירובאט (pyruvate) (תהליך כעשרה שלבים).

3. הפירובאט נכנס לתוך המיטוכונדריה.

4. כאשר הוא בתוך המיטוכונדריה, הפירובאט נמצא בתחילת ריאקציה כימית טורית בת  שני מחזורים עוקבים (מעגל החומצה הצטרית (מעגל קרבס) ואז שרשרת מעבר האלקטרונים המצטרפת לתהליך בערך באמצע התהליך במעגל החומצה הציטרית)

בשני מחזורים אלו נוצרות רוב מולקולות ה- ATP בתא.

תאי סרטן צורכים פי 15 יותר גלוקוז מתאים נורמאליים, כך שהגיוני לצפות שתא סרטני ייצר פי 15 יותר מולקולות ATP מתא רגיל.

אבל, למעשה, תאי סרטן כמעט ולא מייצרים מולקולות ATP!  למעשה, תאי סרטן הם מורעבי ATP והם צריכים להידרדר לתהליך של התססה על מנת ליצור ולו את מעט ה- ATP שהם כן מייצרים.

עם כל כך הרבה גלוקוז צריך היה להיות שפע של ATP . מדוע תאי סרטן צורכים פי 15 יותר גלוקוז ועדיין אינם מסוגלים לייצר כמות משמעותית של ATP ?

הדבר שחוסם את ייצור ה-ATP זו בקטריה רב צורתית (pleomorphic bacteria) הנמצאת בתוך התא הסרטני.

ICRF ואחרים, מאמינים שהמיקרוב הזה הוא הליקובקטר פילורי (Helicobacter Pylori) בחלק מהמקרים יתכן שהמיקרוב הוא פוסובקטריום (Fusobacterium) מעורב אף הוא, שכן גם הוא ידוע ביכולתו לחדור לתוך התאים.

לכולם יש את מיקרובי ה. פילורי בגופם (בד"כ במערכת העיכול), כיצד אם כך חודר המיקרוב לתוך תא בריא? לרוב, הוא לא עושה זאת, אבל במקרים מסוימים תזונה חומצית יכולה להפוך את החיידק לתוקפני ביותר והוא יכול, פשוטו כמשמעו, לקדוח את עצמו לתוך תא נורמאלי על מנת לברוח מהחומציות בדם, כפי שנתגלה ע"י ד"ר רוברט יאנג (Robert O. Young, PhD).

דרך אחרת שבה מיקרובים יכולים לחדור לתאים היא בגלל אסבסט וכימיקלים בטבק שחותכים במעטפת התא, דבר המאפשר למיקרובים להיכנס לתאים. אבל זכרו שלמרות שלכולנו יש תאים סרטניים, אל לנו שלכוח שיש לנו גם מערכת חיסונית.

כיצד, אם כך, חוסם המיקרוב את ייצור ה- ATP  והופך את התא לסרטני לאחר חדירתו לתא?

בשנת 2004, המכון לחקר העצמאי לחקר הסרטן פיתח מודל שתקף עד היום.

המיקרוב חוסם את ייצור ה-ATP בשתי דרכים :

ראשית, המיקרובים זוללים גלוקוז, כך שבזמן שהם מתרבים בתוך התאים (אגב גודל החיידק דומה בערך לגודל המיטוכונדריה). עם התרבותם , המיקרובים "מיירטים" יותר ויותר גלוקוז, דבר האומר שפחות ופחות פירובאט מיוצר מכיוון שיש פחות גלוקוז להמיר לפירובאט. זה אומר שפחות ATP מיוצר!!

שנית, המיקרובם מפרישים מיקוטוקסינים [רעלנים המופרשים כחלק ממחזור חיי המיקרוב], מולקולות חומציותביותר וחסרות כל תועלת בתא. כמו שמציינים חוקרי ICRF: במקום לשחות בים של פירובאט, המיטוכונדריה שוחה בים של מיקוטוקסינים.

שתי דרכים אלו גורמות לכך שלא שהמיטוכונדריה לא ישיגו מספיק פירובאט  ושתיהן מפריעות גם למעגל החומצה הצטרית וגם לשרשרת האלקטרונים, ובכך הן חוסמות את הייצור של מספיק ATP  במיטוכונדריה.

המיקרוב הזה הוא פליאומורפי ביותר, כלומר, הוא יכול לשנות גודל וצורה. המיקרוב יכול, למעשה,  להיות גם קטנים מוירוס. הרבה אנשים חושבים שאלו פטריות או וירוסים אשר גורמים לסרטן, אבל אלה הם למעשה מיקרובים חסרי מעטפת התא ומאוד פליאומורפיים.

הספר "הרדיפה ומשפט של גסטון נאסנס" (The Persecution and Trial of Gaston Naessens) מתאר את 16 הפאזות של המיקרוב הסרטני. לשמות הפאזות השונות ראה מאמר תיאוריה מתקדמת על סרטן:

Advanced Cancer Theory Article.

באחת מצורותיו במיקרוב הוא בגודל של וירוס ויכול לחדור לגרעין התא. כמו וירוס, אשר נכנס לגרעין התא, הדנ"א של המיקרוב הסרטני יכול להגיב עם הדנ"א שבגרעין התא ולשנות את מבנה הדנ"א של התא

חשוב מכך ,הדילרים (the Dillers – חוקרים שהיו חלק מצוות המחקר של וירג'יניה ליווינגסטון) הראו שהמיקרוב הסרטני יכלו לחדור לא רק לתאים [הלא סרטניים], אלא גם לתוך גרעין התא עצמו.באמצעות פלישה זו לתא עלולים מקרובי הסרטן להשיג גישה לגנים שבתוך גרעין התא עצמו"
מתוך: Four Women Against Cancer, by Dr. Alan Cantwell, M.D, Page 47

מדענים רואים את שינויי הדנ"א שנגרמים ע"י המיקרובים וטוענים שהשינויים בדנ"א הם הגורם לסרטן. זה כמו לומר שהעשן הוא הגורם לאש. זהו ניחוש מעניין, אבל הוא מוטעה. הנזק לדנ"א של התא נגרם ע"י הדנ"א של אותם המיקרובם משני הצורה אשר חוסמים את ייצור מולקולות ה- ATP . למעשה, הבקטריה הזאת עושה עוד דברים רבים ליצירת התא הסרטני, היא מגינה על תאי הסרטן מפני מערכת החיסון והיא מביאה להתפשטות תאי הסרטן בגוף. למעשה, המאפיינים של הבקטריה הזאת הם מהממים.

לכן, הטענה של חוקרי סרטן (הממומנים על ידי תעשיית התרופות) שנזקים בדנ"א הם הגורמים לסרטן היא שגויה. האם זו טעות בזדון (על מנת להימנע מגילוי תרופה לסרטן), או סתם בורות, זאת איני יודע לומר.

בכל מקרה, עקב חוסר האנרגיה בתאי הסרטן (בגלל המחסור במולקולות ה-ATP), תאי הסרטן הם מאוד חלשים. אבל היות ותאי הסרטן "גונבים" גלוקוז מהגוף, לתאים שאינם סרטניים יש פחות גלוקוז והם נעשים חולים מאוד בעצמם. הם חולים גם עקב סיבות אחרות (לדוגמה, תשישות תהומית – תופעה הנקראת Cachexia  – עוד על כך בהמשך)

חוקרי סרטן רבים, זה יותר ממאה שנה והחל משנות ה- 1890, זיהו את המיקרובים כגורם לסרטן (ברמה התאית), למרות שהם לא הבינו את המכניזם בו המיקרוב הופך את התא לסרטני.

"הפתולוג המפורסם וויליאם ראסל (1852-1940) דיווח ב- 1890 לראשונה על "טפילי סרטן" ברקמת תאים סרטנית שנצבעה בתמיסת קרבול (carbol fuchsin), שהוא דיו אדום. הטפיל נמצא בתוך התאים ומחוצה להם. בעלי הצורה הקטנה ביותר בקושי נצפו במיקרוסקופ והגדולים ביותר היו בגודל של כדוריות דם אדומות. ראסל גילה גם טפילים כאלה בשחפת , סיפיליס וכיבי עור."
מתוך: (
Four Women Against Cancer, by Dr. Alan Cantwell, M.D, pages 53-54 ).

ד"ר ראסל ידע בשנת 1890 שמיקרובי הסרטן הם משני צורה (pleomorphic)!!

[ראו כאן הרחבה על תצפיות מדעיות על המיקרוב הגורם לסרטן]

שימו לב שמיקרובי הסרטן נמצאו הן בתוך התאים הסרטניים והן מחוצה להם. אחת מהשיטות שבהם התאים הסרטניים מתפשטים במהירות בגוף (לפחות בחלק מסוגי הסרטן) זה באמצעות מיקרובי הסרטן היוצאים מהתא משייטים בזרם הדם ויוצרים מושבה חדשה של תאי סרטן הרחק מהמושבה המקורית. קרצינומה של תאים קשקשיים, מלנומות, סרקומות וסרטן הרחם זוהו כולם ע"י חוקרי המכון העצמאי לחקר הסרטן כמתפשטים בצורה כזאת!!

וזו רק ההתחלה.

מיקרובי הסרטן מפרישים גם אנזימים המכסים מבחוץ את תאי הסרטן. מעטה אנזימים (חלבוני] זה חוסם את מערכת החיסון מלזהות את תאי הסרטן כתאים סרטניים!!

כמו כן נתגלה, בסביבות 1950, שאנזימי לבלב טבעיים, המיוצרים בלבלב, יכולים להמיס את המעטה החלבוני הזה  כך שמערכת החיסון תוכל לזהות ולהרוג את תאי הסרטן.

תגלית זאת הביאה להמלצה שטיפולי סרטן טבעיים ימנעו מהמתרפא לאכול בשר או מאכלים אחרים שאנזימי הלבלב משמשים לצורך עיכולם בקיבה. במילים אחרות, מזונות אלו "מבזבזים" את אנזימי הלבלב בקיבה, כך שפחות מהם פנויים לחשוף תאי סרטן למערכת החיסון.

כאשר מתרפא מסרטן משתמש באנזימי הלבלב בהפרוטוקול שלו אסור לו לאכול בשר או מוצרי חלב. למעשה, לאף חולה סרטן לא כדאי לאכול הרבה בשר וכדאי לו להימנע ממוצרי חלב (ממגוון סיבות) ומסוכר. לעומת זאת אכילת בשר יכולה דווקא לעזור לחולי סרטן חלשים שאינם משתמשים בתכנית הטיפולית הכוללת אנזימי הלבלב

זה נעשה יותר גרוע, ד"ר מתיאס ראט גילה שהמיקרובים הללו מפרישים אנזימים אשר מפלסים נתיב ברקמות כך שתאי הסרטן יוכלו להתפשט ביתר קלות באותן רקמות.

לסיכום, סרטן ברמה המערכתית נגרם עקב חוסר איזון בין כוחה של מערכת החיסון למול מספרם של התאים הסרטניים. דברים רבים ברמה המערכתית יכולים לגרום לסרטן, בעיקר אם הם מחלישים את מערכת החיסון. מערכת חיסון מוחלשת נגרמת, כמעט תמיד, בגלל מיקרובים וטפילים הנמצאים בתוך איברי הגוף, אך לא בהכרח בתוך תאי הסרטן.

אבל סרטן ברמה התאית נגרם בגלל מיקרובים ייחודיים מאוד ונפוצים אשר נמצאים בתוך תאי הסרטן. מיקרובים אלו עושים דברים מדהימים על מנת לעזור לתאי הסרטן לגרום לנזק ובכדי להגן על עצמם!!

זה נעשה גרוע עוד יותר.

כפי שהוזכר, תאי סרטן יוצרים ומפרישים כמות גדולה של חומצה לקטית כתוצאה מכך שהם  צורכים כמות גדולה של גלוקוז ביעילות ירודה. חומצה לקטית זאת נכנסת לזרם הדם ומגיעה לכבד, הממיר החומצה הלקטית בחזרה לגלוקוז. מעגל מרושע זה שבו תאי הסרטן ממירים גלוקוז לחומצה לקטית והכבד ממיר את החומצה בחזרה לגלוקוז נקרא "מעגל החומצה הלקטית" או “מעגל התשישות” (cachexia cycle).

מעגל מרושע זה הוא הגורם למותם של כמעט מחצית מכל חולי הסרטן מכיוון שכל כך הרבה אנרגיה נצרכת בשתי קצוות מעגל זה, החולים נעשים חלשים מאוד ופשוט מתים.

החומצה הלקטית גם חוסמת הרבה חומרי תזונה חיוניים מלהגיע לתאי הסרטן!!

העיסוק במעגל החומצה הלקטית עומד לעיתים קרובות מאמץ מרכזי בטיפולי הסרטן. הטיפול יכול לערב שימוש בהידרזין סולפאט (hydrazine sulphate) ומתיל-סולפוניל-מתאן (Methyl-Sulphonal-Methane ) אשר עוזרים לשטוף את החומצה הלאקטית החוצה, בדי-ריבוז (D-Ribose) וויטמין C, בכדי לספק אנרגיה לתאים הלא-סרטניים וכך הלאה.


מה גורם לסרטן – המישור התאי – חלק 2:

בחלק הראשון דיברנו על הדרך שבה מיקרובים מורידים את רמת אנרגית ה- ATP, שרמה ירודה של אנרגיה זוהי בעצם ההגדרה של תא סרטני.

האם יש עוד דרכים שעלולות להוריד את רמת אנרגית ה- ATP?  למעשה, אכן יש. בחלק זה נדון בעוד שני דברים הגורמים לתא להפוך לסרטני.

הדבר הראשון הוא כימיקאלים מסוימים או אסבסט. כיצד כימיקאלים גורמים לסרטן? אם הכימיקאלים או האסבסט חודרים לתוך התא, הם להזיק או להרוס הרבה מן המיטוכונדריה. כמו כן יכולות להיות עוד דרכים בהן הם יכולים להזיק לייצור ה- ATP, כמו למשל ע"י התערבות בתגובת השרשקת הכימית המייצרת ATP (בתוך או מחוץ למיטוכונדריה).

הבה נדון בסיבה השנייה, שהיא נזק לדנ"א. סיבה זו אינה נפוצה כפי שמקובל לחשוב. אמנם לפי הרפואה הקונבנציונאלית כל סוגי הסרטן נגרמים בגלל נזק  לדנ"א , אך אלה הן שטויות.

בכל אופן, אני מסכים שחלק מסוגי הסרטן אכן נגרמים עקב נזק בדנ"א. הרבה מטיפולי ICRF לא יעבדו עם סרטן הנגרם עקב נזק בדנ"א.

קחו למשל את הגן הנקרא BRCA2, הבה נניח שהגן הזה ניזוק בגלל כימיקלים, מזון מהונדס גנטית או סיבות רבות אחרות. כאשר תא האב עם הגן הפגום מתחלק, כל התאים הבנים יכילו את הפגם הגנטי. אז כיצד גן פגום מייצר תא סרטני? בתוך התא, הגנים הם התבנית המשמשת לייצור של אנזימים וחלבונים, אם הגן הספציפי פגום, הרי שגם האנזימים והחלבונים המייצרים על ידיו יהיו פגומים.

כל מה שקורה בתא נשלט ע"י חלבונים, ישנם חלבונים בונים, חלבונים מפקחים וכדומה. אם אלו פגומים אז  אחד או יותר מהמוני תגובות השרשרת הכימיות בתוך התא עלול להיכשל, וזה בהחלט יכול להיות התהליך של ייצור ה-ATP שיכשל. אם ייצור חלק ניכר מה-ATP בתא נחסם, בהגדרה התא הוא סרטני.

אז איך בדיוק פגם בגנים BRCA1 או BRCA2 גורם לסרטן? איננו יודעים למה והיכן האנזימים הפגומים שהם מייצרים חוסמים את ייצור אנרגית ה-ATP ואיננו יודעים באיזה רמה הם חוסמים ייצור ה- ATP. בכל מקרה הם אינם יכולים לחסום לגמרי את ייצור ה-ATP בתא משום שאז התא יתפרק, לכן אנו כן יודעים שמדובר בהפרעה חלקית.

זהו אמנם נושא לחקר ב- ICRF, אך אין לנו לא את הכסף ולא את כוח האדם הנדרש בכדי לבצעו. אז בינתיים נאמר רק שאין לנו מושג.


ניצול מידע זה בטיפול בסרטן:

הבה נשאל עוד שאלה אחת: האם נעשו בפועל טיפולים שהרגו את המיקרובים שבתוך תאי הסרטן והביאו לריפוי הסרטן?

בשנת 1930 , ד"ר רויאל רייף , מיקרוביולוג, ריפא סרטן באמצעות אלקטרו-רפואה עדינה שהיו בה שני תדרים. תדר אחד תוכנן להרוג את הבקטריה הסרטנית והתדר השני היה תדר נושא (Carrier Frequency)אשר נשא את התדר הראשון דרך דופן התא (ולמעשה לתוך הגוף כולו) בכדי להכניסו לתוך התא הסרטני ולהרוג את המיקרובים שבו.

ד"ר רייף ריפא בשיטה זו 100% ממטופלי הסרטן, אבל הוא נסגר ע"י ה- FDA לאחר שסירב למכור את הטכנולוגיה שלו להסתדרות הרפואית האמריקאית (שהוא איגוד עובדים מושחת) מתוך ידיעה שיקבור את הטכנולוגיה ויעלימה.

שתי "מכונות רייף" מודרניות הצליחו לחקות את דרך פעולתן של שתי סוגי "מכונות רייף" שבנה רייף. אלו הן מכונות אלקטרו-רפואיות ממשפחת ה- GB-4000 אשר הוזכרו קודם. באתר זה מכשירי ה- GB-4000 נקראות בד"כ "פרוטוקולים בתדר רדיו גבוה" מסיבות משפטיות.

כיום אלו המכונות האלקטרו-רפואיות היחידות אשר יש להן את התדר הנושא של רייף. ICRF עובדים כיום על קונספט חדש של מכונות אלקטרו-רפואיות בעלות תדר נושא, אבל מסיבות של חוסר מימון וכוח אדם ההתקדמות בנושא מאד איטית.

ICRF  חוקרים פרוטוקולים אלקטרו-רפואיים (כמו אלו שפותחו על ידי רייף) ופיתח בנוסף מספר תכניות טיפול המשתמשות ב: דימתיל-סולפאוקסיד (DMSO), מתיל-סולפוניל-מתאן (MSM), דבש, מייפל סירופ או מולסה כ"נשאים" (כלומר "סוס טרויאני") שימשוך חומרים לחיסול המיקרוב אל תוך תאי הסרטן. טיפולים אלו נחלו הצלחה רבה.

בספרו "סרטן והריפוי הטבעי" (Cancer & Natural Medicine – A Textbook of Basic Science and Clinical Research), מזהה הסופר ג'ון בויק, (John Boik ) תריסר חומרים אשר הוכיחו בתנאי מעבדה יכולת לנרמל תאים סרטניים (הוא קרא לכך "דיפרנציאציה"). כל שנים עשר החומרים הם אנטי-מיקרובים. לכן בעצם, העיקר הוא החדרת החומר לתוך התא הסרטני.

בספר של בויק משתמשים בדימתיל-סולפאוקסיד על מנת להחדיר את החומר הורג המיקרובים לתוך תאי הסרטן.  דימתיל-סולפאוקסיד הוא כל כך חשוב ולכן מצוין בנפרד בטבלה 2.3.

רופא באטלנטה, ג'ורג'יה, ריפא חולי סרטן בעזרת דימתיל-סולפאוקסיד ומינון נמוך ביותר של כימותרפיה (בערך 10% מהמינון המקובל). מדוע מינון כזה נמוך היה כה מוצלח? מכיוון שהדימתיל-סולפאוקסיד אִפשר לכימותרפיה לאתר ולפגוע רק בתאי הסרטן תוך המנעות מפגיעה בתאים הבריאים. גם הטיפול הזה ש נאסר ע"י ה- FDA.

כאן באתר הטיפול הזה נקרא "תרפיית העצמה של דימתיל-סולפאוקסיד" (DMSO Potentiation Therapy). למיטב ידיעתנו, איש אינו משתמש בה כיום. עד כמה שידוע לנו , ICRF, ד"ר בויק והרופא המדובר, גילו כולם את תכניות הטיפול הנ"ל באופן עצמאי.

כמה מכונים רפואיים משתמשים בצירופים של אינסולין וכימותרפיה. גם תכנית טיפולים זאת משתמשת במינונים נמוכים של כימותרפיה, אך היא מצורפת לאינסולין, אשר ברמה מסוימת מאתר ופוגע בתאי הסרטן. תכנית טיפולית זו נקראת "תרפיית העצמה באינסולין (IPT  – Insulin Potentiation Therapy).

ויטמין C אשר גם הוא הורג מיקרובים, מוזרק לווריד חולי הסרטן. ICRF מנסים לשדל את המכונים הרפואיים המשתמשים בוויטמין C להוסיף דימתיל-סולפאוקסיד לתכנית הטיפולית שלהם על מנת לפתוח את התעלות של תאי הסרטן. רק המכון היוקרתי לריפוי סרטן, קמלוט, באוקלהומה, משתמש גם בדימתיל-סולפאוקסיד וגם בוויטמין C. הם משתמשים בחומרים הורגי מיקרובים נוספים ביחד עם דימתיל-סולפאוקסיד (ראה את המאמר על מרפאות לריפוי סרטן).

ישנם כנראה הרבה מולקולות טבעיות אשר מרפאות סרטן באמצעות הריגת המיקרובים בתוך תאי הסרטן. אבל רובן טרם זוהו כפועלות בצורה זו. ויטמין C וויטמין D3 הם דוגמא טובה לכך. אלו הם ויטמינים אנטי-בקטריאליים חזקים אשר אין באפשרותם להרוג תאי סרטן, לכן הדרך היחידה בה הם יכולים לטפל בסרטן היא באמצעות הריגת המיקרובים שבתוך תאי הסרטן.

צמח המרפא,או התבלין, העיקרי בעולם אשר זוהה כהורג הליקובאקטר פילורי הוא הכורכום. הכורכום הוא גם אחד מצמחי המרפא העיקריים בטיפול בסרטן!! אתר זה משלב כורכום (או כורכומין, החומר הפעיל, החזק יותר) עם דבש. משתמשים גם בשילוב של ג'ינג'ר עם דבש. שני שילובים אלו ידועים, לכשעצמם, כשילובים שריפאו סרטן.

הרבה יותר קל להרוג מיקרובים מאשר להרוג תאי הסרטן, ובתנאי שהחומר המתאים יוכל לחדור לתוך תאי הסרטן., דימתיל-סולפאוקסיד, מתיל-סולפוניל-מתאן ודבש  הם כולם "סוסים טרויאניים" להחדרת החומרים הורגי הבקטריות לתוך התאים. מייפל סירופ או מולסה משמשים גם הם, ביחד עם סודה לשתיה והם היו מצלחים ביותר!! קיבלתי כמה עדויות מאנשים שהשתמשו בשילובים אלו (טיפול קלמון) לטיפול בסרטן או להקטנת הגידולים.

ICRF מעורבים מזה מספר שנים בחקר הדרכים לנרמל תאי הסרטן בחזרה לתאים נורמאליים ע"י הריגת המיקרובים שבתוכם. הסיבה למחקר הזה היא בכך שפרוטוקולים כאלה יכולים לפעול הרבה יותר מהר מאשר פרוטוקולים ההורגים תאי סרטן, מכיוון שלא נוצרת פסולת של תאים מתים בתהליך. זו הדרך האופטימאלית לרפא סרטן!!  חיזוק מערכת החיסון, לעומת זאת, הוא תהליך איטי יותר, אך זו שיטה טובה מאוד העומדת בלב תכנית הטיפולים המצוינת הנקראת פרוטוקול הפוטון (Photon Protocol).

אור אולטרה סגול (UV) נחקר גם הוא במהלך השנים ו- ICRF חוקרים את השימוש בטיפול זה.  יש טיפול אור אולטרא סגול (Near Ultraviolet Light (UVA) Therapy)המוזכר במסגרת המאמר "טיפולים לא יקרים (אך יעילים) לסרטן" (Inexpensive (Yet Potent) Cancer Treatments)

אך אין זה משנה מה המטופל בוחר לעשות, הפרוטוקול הטיפולי חייב לכלול אמצעי להריגת המיקרובים שבאיברים השונים בכדי שמערכת החיסון תוכל להבנות מחדש. אחרת הסרטן עלול לחזור שנית.

אז בואו נחפור עמוק יותר בשתי דרכים נוספות המחזקות מאוד את מערכת החיסון באנרגיה והופכות אותה ל"מכונת לחימה" בסרטן.


מערכת החיסון – חלק א – בוב בֶק , PHD

אנשים נורמאליים לא יאובחנו כחולים בסרטן במהלך חייהם. הסיבה לכך היא שקיים איזון מספק בין מערכת החיסון שלהם אל מול מספר תאי הסרטן כך שתאי הסרטן אינם יוצאים מכלל שליטה.

אולם, רוב האנשים אינם מבינים עד כמה מתוחכמת ויעילה היא מערכת החיסון כאשר היא מתפקדת במלואה. זה נדיר ביותר, למעשה, כאשר המערכת חיסונית של מישהו מתפקדת במלואה, וזו הסיבה מדוע כה מעט ידוע על עוצמתה מערכת החיסון.

חוקרי הרפואה הטבעית יכולים לחזק את מערכת החיסון מעבר לכל דמיון, אך חוקרי הרפואה הקונבנציונאלית לעולם לא עובדים ביחד עם חוקרי הרפואה הטבעית , למרות שהם שולטים ב- 99.999% מכספי המחקר. כך, שבעוד שהצטבר הרבה ידע  על הדרכים לחיזוק מערכת החיסון (רפואה טבעית), מעט ידוע כיצד באמת נראית מערכת החיסון כשהיא פועלת במיטבה (הרפואה הקונבנציונאלית).

לדוגמא, מהו מערך הנוירו-פפטידים כאשר מערכת החיסון פועלת כיאות? אף אחד לא יודע.

עובדה ידועה היא, שאם מערכת החיסון של אנשים היתה מתפקדת במלאה, אף אחד לא יחלה בסרטן לעולם. אבל זאת זהו תסריט שהרפואה הקונבנציונאלית לעולם לא תרצה לראות.

ידוע הוא שמערכת החיסון מייצרת שני מולקולות אנטי-סרטניות הנקראות : אינטרפרון (interferon) ואינטרלוקין (interleukin). המולקולות הללו נקראות נוירו-פפטידים או חלבונים עצביים. ישנם יותר מאלפיים סוגים שונים של נוירו-פפטידים בגוף, אבל ההשפעות לוחמות הסרטן של רובם אינן ידועות.

אינטרלוקין ואינטרפרון, וכנראה גם נוירו-פפטידים אחרים, הם לגמרי קטלניים לתאי סרטן!! הבעיה היא שהגוף האנושי אינו מייצר מספיק מהם. למעשה, הוא מייצר כמות קטנה מדי של נוירו-פפטידים אלו.

הסיבה היא מיקרובים. אבל לא אותם המיקרובים שחיים בתוך תאי הסרטן, אלו המיקרובים שחיים מחוץ לתאי הסרטן. בגוף אדם ממוצע יש כמעט קילו של מיקרובים בזרם הדם ובמקומות אחרים בגוף. אלו המיקרובים הללו שמפריעים למערכת החיסונית בייצור הנוירו-פפטידים הנ"ל.

איך אנחנו יודעים את זה?

הסיבה היא פרוטוקול בשם "פרוטוקול בוב בֶק" (Bob Beck Protocol). הפרוטוקול כולל מכשיר אלקטרו-רפואי פשוט אשר מנקה את הדם ממיקרובים תוך מספר שבועות. המכשיר תוכנן במקור לריפוי מחלת ה- AIDS והוא אכן עושה זאת, אבל יחד עם זאת מתברר שהוא מרפא גם סרטן במצבים רבים (אם כי אינו מתאים כאשר מדובר בסרטן בשלבים מתקדמים שלוקח לו זמן רב להיות אפקטיבי).

השאלה היא: כיצד תכנית טיפול פשוטה זאת מרפאה סרטן? התשובה היא שכאשר הגוף נקי ממיקרובים בזרם הדם מערכת החיסון היא במצבה האופטימאלי והגוף מייצר נוירו-פפטידים בכמות גדולה (באופן יחסי).

כאשר מערכת החיסון במצב מיטבי זה בעקבות חיסול המיקרובים, הנוירו-פפטידים משמידים במהירות את תאי הסרטן.

שלושה שבועות לפחות נדרשים על מנת להיפטר מכל המיקרובים בזרם הדם לפי פרוטוקול זה (שימו לב: הטיפול צריך להמשך כל החיים משום שאחרת המיקרובים יחזרו!). לא ידוע כמה זמן לוקח למערכת החיסונית להגיע למצבה האופטימאלי, אבל סביר להניח שהיא מתחילה להיות אפקטיבית נגד הסרטן בתוך ששה עד שבעה שבועות מתחילת הטיפול.

אי אפשר להמעיט בערך הפרוטוקול של ד"ר בוב בק ( את תואר הדוקטור קיבל בפיזיקה).

הנקודה היא שכל חולה סרטן אשר אינו מקבל טיפולי כימותרפיה או תרופות רעילות אחרות צריך להשתמש בפרוטוקול של ד"ר בוב בק (וישנם עוד מספר קטן של טיפולי סרטן אלטרנטיביים בהם אין להשתמש בפרוטוקול זה).  אין להשתמש בתרופות הכימותרפיה ביחד עם המכשיר האלקטרו-רפואי בשל החשש שהרעל יכנס לתאים הלא נכונים, עקב אלקטרו-פורוזיה (electroporation – תופעה של הגדלת המרווחים בין התאים).

עוד חומר אסור הוא השום. בזמן הטיפול בתכנית זאת אין להשתמש בשום אופן בשום היות והוא הורג תאי מוח. מצד שני, לכולנו יש כל כך הרבה תאי מוח, כפי שמצין בוב בק, שזה לא עניין גדול  להשתמש בכמות סבירה של שום.

אין להשתמש בצמחי מרפא במהלך שעתיים לאחר הטיפול במכונה האלקטרו-רפואית של בוב בק.

בכל אופן, אין להסתמך על פרוטוקול של בוב בק כפרוטוקול הראשי  בתחילת הטיפול, משום שיכול לקחת כשלושה חודשים ויותר בכדי לתפוס תאוצה ולעשות הבדל. יש להשתמש בפרוטוקולים אחרים, שפעולתם מהירה הרבה יותר, בתחילת הטיפול בחולי סרטן מתקדמים.


מערכת החיסון – חלק ב' – בוני חיסוניות

ידוע מזה הרבה שנים כי צמחים מסוימים וחומרים טבעיים אחרים יכולים לעזור בבניית מערכת החיסון מבלי לסלק את המיקרובים שבזרם הדם. פטריות מסוימות זוהו כתומכי מערכת החיסון.

כמו כן קיימים הרבה תוספי תזונה שעוזרים לבנות את מערכת החיסון ע"י הספקת הנוטריאנטים הנכונים לגוף.

אני מאמין ששום מוצר אינו יכול להתחרות ביעילות של התוסף Beta1-3D Glucan. להלן קטע מדבריו של סגן היו"ר ומנהל המחקר במחלקת רפואה פתולוגית ומעבדתית באוניברסיטת לואיסוויל  כשנשאל: "האם זה רעיון טוב לקחת גלוקן על מנת למנוע סרטן?" ענה: "כן, גלוקן יכול להגן עליך מפני סרטן ומחלות רבות אחרות אשר באופן נורמאלי מחוסלות ע"י מערכת חיסונית מתפקדת וטובה" (Dr. Vaclav Vetvicka, Beta Glucan: Nature’s Secret, p. 49).

המותג היחיד של בטא גלוקן שמתאים לקוראי הוא המותג Transfer Point. אם המוצר שקניתם אינו מתוצרתם, אתם מרמים את ארנקכם ואת מערכת החיסון שלכם. חברת Better Way Health הם המומחים לבטא גלוקן.

 

להלן רשימת של מוצרים היכולים להועיל לבניית מערכת החיסון:

[חשוב: יש להיעזר באיש מקצוע בתחום טיפול אלטרנטיבי בסרטן, לבחירת המוצרים ]

 1. בטא גלוקן –  A Beta Glucan: “Beta-1,3D Glucan” [made by Transfer Point] [כרשום לעיל, זהו המוצר המומלץ ביותר על ידי כותב המאמר כבונה חיסוניות, והוא מומלץ גם בפרוטוקול ביל אנדרסון]
 2. IP6 – אינוזיטול הקספוספט  (Inositol hexaphosphate) [בונה חיסון, אנטי אוקסידנט, אנטי סרטני]
 3. Organic Germanium [מווסת חיסון, נוגד סרטן]
 4. תוסף MGN3 / MGN-3 לתוסף MGN3 ו- BioBran יש יצרן אחד ויחיד. המוצר נבדק במעבדות וגם הוא מוצר מומלץ. חשוב לדעת כי MGN3 נרדף באופן קשה על ידי ה- FDA כך שהזמינות שלו אינה ודאית. גם שם המותג משתנה מעת לעת  [המותג נקרא בארה"ב כעת  BioBran. הוא עשוי מאורז ואנזימי פטריות והוא מגביר את פעילות תאי ההרג ותאים אחרים במערכת החיסון בתוך שבועות אחדים]
 5. תוספי AHCC נמכר כמותגים כמו:  Supplement: Immpower, ImmunoKinoko, Immune-Assist includes AHCC [מוצרים אלו מכילים תמצית פטריות הנקראת A.H.C.C. ונחקרה כמגבירת תגובה חיסונית ופעילות תאי הרג]
 6.  Immune Fx[מיצוי של כוסברה ואנדרוגרפיס הממריץ את מערכת החיסון]
 7. Zeolites  [מתכות כבדות בגוף מפריעות למערכת החיסון לפעול. חומר זה מסלק מתכות כבדות]
 8. תוספי Aloe Immune glyconutrient [מוצרים לאיזון מערכת חיסון]
 9. Moducare [מוצר לאיזון של מערכת החיסון]
 10. שום – פקעות שלמות או תוסף שום למערכת החיסון – לשימוש רק בטיפול אקטיבי בסרטן]
 11. RM-10 Ultra של חברת Garden of Life [מוצר המכיל תמצית פטריות יחד עם ויטמינים ומינרלים ספציפיים לתפקוד תאים תקין]
 12. Oncolyn [מוצר הנוגד סרטן במספר דרכים ומשפר את מערכת החיסון]

מוצרים רבים נוספים תוכננו בכדי לבנות את מערכת החיסון (לדוגמה: Lentinan, PSK, PSP, Coriolan, D-Fraction, Mushroom Immunity Complex וכדומה). היו ערים לכך שכל ספק טוען כי המוצר שלו הוא הכי טוב. היו גם ערים כי ל- Cancer Tutor אין מתקני מעבדה בכדי לבדוק את טענות הספקים!!


אוכל זבל :

הרבה אנשים אומרים שסוכר ואוכל זבל אחר גורמים לסרטן. ובכן במידה מסוימת זה נכון. מה שהג'אנק פוד עושה זה להעלות את רמת החומציות בגוף. מיקרובים אוהבים סביבה חומצית. כך אוכל הזבל יוצר סביבה אידיאלית עבור המיקרובים הנמצאים בזרם הדם, המיקרובים הנמצאים באיברים ואפילו למיקרובים הנמצאים בתוך תאי הסרטן. זו הסיבה שתזונה טובה לסרטן נמנעת ממאכלים חומציים ומתרכזת במאכלים מלאים  (דהיינו, לא מעובדים) ויוצרי בסיסיות.


איך לרפא סרטן:

לסיכום ישנן מספר דרכים לרפא סרטן :

 1. אפשר להרוג תאי סרטן בצורה בטוחה ועדינה באמצעות נוטריאנטים כמו  Laetrile או ויטמין  B17 [שני השמות מתייחסים לאותו חומר. B17 קיים במזונות צמחיים. לאיטריל הוא תוסף המכיל B17]
 2. אפשר להרוג את המיקרובים שבתוך תאי סרטן בצורה בטוחה ומדויקת באמצעותDMSO , MSM ודבש המשמשים כסוסים טרויאניים [להכנסת חומרים הורגי מיקרובים] ובאמצעות, המכשירים האלקטרו-רפואיים וטקטיקות נוספות.
 3. אפשר להרוג בצורה  בטוחה ומדויקת את המיקרובים שנמצאים בזרם הדם ובכך לחזק את מערכת החיסון ולהביאה למצב אופטימאלי בכדי שתייצר אינטרלוקין ,אינטרפרון ונוירו-פפטידים משמידי סרטן אחרים. (לדוגמה: הפרוטוקול של בוב בק או מכשיר ה- GB-4000).
 4. אפשר לאתר ולהרוג את המיקרובים שבתוך האיברים וגם בצורה זאת לחזק את מערכת החיסון (לדוגמה: פרוטוקול ה- Photon).
 5. אפשר לחזק את מערכת החיסון באמצעות נוטריאנטים , בשיטה זאת אפשר לרפא סרטן למרות שהיא אינה מהירה כטיפולים אחרים. הרבה צמחים טבעיים הוכרו כמחזקי מערכת החיסון מבלי שיהרגו את המיקרובים שבזרם הדם (או שיתכן שחלקם כן הורג את המיקרובים בזרם הדם, אך אחד לא שם לב שכך הם פועלים).
 6. אפשר לחסום את מעגל החומצה הלקטית באמצעות הידרזין סולפט (hydrazine sulphate). זהו אינו ריפוי ישיר אך הוא מאריך את חיי החולים ונותן זמן לטיפולים אחרים לפעול).
 7. אפשר לחזק את התאים הלא- סרטניים בנוטריאנטים ומינרלים. שימו לב: זה אינו ריפוי ישיר, אך הוא מאריך את חיי החולים עד שטיפולים אחרים נעשים אפקטיביים. למעשה זה בד"כ הדבר הראשון שצריך לעשות התוסף Eniva Vibe מעולה בכך.

טיפול סרטן טיפוסי יעשה למעשה שלושה או ארבעה מהדברים הללו, במשולב. אם הייתי משתמש בפרוטוקול הטיפול של בוב בק, בוודאי שהייתי כולל גם פרוטוקול צמחי מרפא אשר עוזר לבנות את מערכת החיסון. אך לא הייתי משתמש בתוספים  או צמחי מרפא בתוך שעתיים מסיום פרוטוקול בוב בק.

לסיכום, סרטן הוא מחלה מערכתית . הוא נגרם בד"כ ממיקרובים באיברים (אשר מחלישים את מערכת החיסון), מיקרובים בתאים הסרטניים (אשר חוסמים את ייצור אנרגיית ה- ATP)  ומיקרובים בזרם הדם (אשר חוסמים את מערכת החיסון) וכך הלאה.

ראו את המאמרים הבנת הטיפול בסרטן ומניעת חזרה של סרטן [אנגלית] למידע נוסף כיצד להרכיב טיפול בסרטן.

סגור לתגובות.