מזון נא (Raw Food) ומיצי ירקות

מאת:  וובסטר קהר (Webster Kehr), (המכון העצמאי לחקר הסרטן – ICRF ).

עודכן בתאריך 18-12-13.  פורסם בתאריך 20-04-14

דף המקורhttp://www.cancertutor.com/rawfood

הערת תרגום: כל טקסט הנמצא בתוך [סוגריים מרובעות] הוסף בעת התרגום והעריכה על מנת להקל על הבנת החומר, לעזור לקורא להתמצא או להוסיף מידע חשוב. טקסט כזה אינו נמצא במאמר המקורי באנגלית..

התנערות מאחריות – Disclaimer 


קישור למאמר ברוסית על תזונה נאה

[הערה: המושג Raw Food מתורגם במאמר זה למושג תזונה נאה, מזון נא וכדומה. בעת חיפוש על הנושא ברשת האינטרנט, אפשר להשתמש גם במושג רואו פוד או ראו פוד]


 דירוג טיפול:זהו טיפול חזק מאוד לסרטן ואולם, הוא אינו אמור לשמש כטיפול בלעדי לסרטן. טיפול זה הוא בדרך כלל משולב, והוא חלק מפרוטוקול מלא. הוא משמש להצפת הגוף בחומרי מפתח מזינים על מנת להגן על התאים שאינם סרטניים. לדוגמה, הוא משמש כחלק מפרוטוקולסלקט-בודוויג.

ראו פרק על טיפולים המדורגים עבור חולי הסרטן מתקדמים[אנגלית]


 אזהרה בנוגע לוויטמין K

ישנם הרבה מזונות בריאים מאוד, המכילים רמות משמעותיות של ויטמין.K הגוף זקוק לוויטמין K לקרישת דם, ואולם, יותר מדי ויטמין K עלול, במצבים מסוימים, לתרום ליצירת קרישי דם. 25 עד 30  אחוז מתזונת המתרפא צריכים להיות מורכבים ממזונות העשירים בוויטמין K ובהם :

ברוקולי, כרוב ניצנים, כרוב לבן, כרוב ירוק, קליפת מלפפון, עולש, בצל ירוק, חסה, עליי חרדל, תרד, לפת ירוקה וגרגיר הנחלים. יש להימנע משום מסיבות שונות ובצל יש לאכול במתינות.

בעוד אנזימים פרטאוליטים (אנזימים מפרקי חלבונים) הנם מדללי דם, עדיף שלא לנסות ולאזן מזונות מעודדי קרישת דם  בעזרת מדללי דם. עדיף להשתמש בשניהם במתינות.

הערה חשובה

מאמר זה יעסוק בשתייה יעילה של מיצי ירקות לטיפול בסרטן. מיצי ירקות אלו יכולים לשמש בשתי דרכים שונות .

ראשית, ללא ספק הדרך יעילה ביותר להשתמש במיצי ירקות אלה, היא להשתמש בהם כחלק מ"צום מיצים", כלומר לא אוכלים דבר מלבד מיץ הירקות ומים במהלך הטיפול, לעתים במשך 3 או 4 או 5 שבועות בכל פעם.

ניתן להוסיף פריטים מסוימים לטיפול זה במיץ ירקות, אשר יוסיפו ערך לטיפול ולא יפריעו ליעילותו. פריטים אלה יידונו בסוף המאמר על מרפא הענבים של ברנדט .

טיפול זה למעשה מתואר במאמר מרפא הענבים של ברנדט ומושג על ידי החלפת מיצי הירקות (המתוארים במאמר זה) בענבים ובמיץ ענבים (כמתואר במאמר מרפא הענבים של ברנדט). במילים אחרות, תוכלו להשתמש במאמר מרפא הענבים של ברנדט לטיפול, אבל להחליף את מיץ הירקות (ממאמר זה) בענבים ובמיץ ענבים (ממאמר מרפא הענבים של ברנדט) .

אומר זאת בדרך אחרת. תוכלו להשתמש במאמר מרפא הענבים של ברנדט כטיפול לסרטן , אבל תחליפו את "מיץ הירקות" (ממאמר זה) ל"ענבים ומיץ ענבים" (ממאמר מרפא הענבים של ברנדט). אין להשתמש בשני סוגי המיצים, ענבים ומיצי ירקות, אלא רק באחד מהם.

שימוש במיץ ירקות בצורה זו הוא טיפול חזק לסרטן שלב) 3 ראו מאמר על  טיפולים חזקים לשלבים1 , 2, 3 לטיפול בסרטן).

את מאמר מרפא הענבים של ברנדט (המכיל את המידע לטיפול), ניתן למצוא בדף זה :
Brandt Grape Cure

שנית, אפשרות נוספת, היא להשתמש במיצי ירקות כאחד מכמה טיפולי סרטן אלטרנטיביים, כחלק מטיפול בסרטן שלב 3 במאמר שלעיל.

כאשר משתמשים  במיץ הירקות באופן הזה, נדרשת דיאטה קפדנית לסרטן .

איך טיפול זה עובד

ספרים רבים נכתבו על איך מזון נא (כלומר מזון [צמחי] לא מבושל) מתמודד עם מחלות כגון סרטן . למטרת מאמר זה , טיפול זה יהיה מסווג כבניית מערכת החיסון, אך למעשה היא עושה הרבה יותר מזה. בהרבה פירות וירקות יש נוטריאנטים שהורגים תאים סרטניים ו/או עוצרים את התפשטות הסרטן. זה הוא מפתח להבנה שכמעט כל דיאטת סרטן היא שינוי של דיאטת מזון נא! אפילו דיאטתהליאטרילהיא בעצם דיאטת מזון נא, המותאמת למזונות המכילים ליאטריל.

טיפול בעזרת מזון נא

הגדרה: בעוד שפירוש המונח "מזון נא" הוא מזון שנאכל ללא בישול, בהקשר של דיאטת סרטן, דיאטת "מזון נא" היא סוג של דיאטה טבעונית, שבה הרוב המכריע של פירות וירקות שנצרכים, ידועים ביכולתם להרוג תאים סרטניים, במישרין או בעקיפין. במילים אחרות, את הביטוי "אוכל נא" בדף אינטרנט זה, אינו מכוון לבחירה אקראית של ירקות ופירות חיים, אלא לתת קבוצה מאוד סלקטיבית של ירקות ופירות שנבחרו באופן ספציפי לטפל בסרטן.

אם יבוא היום שתאגידי התרופות וגורי הכלבים הצייתנים שלהם, אי פעם יצליחו בהשגת מטרתם, לדכא באופן כולל את הגישה שלנו לתוספי ויטמינים ומינרלים, אל פחד, ישנן דיאטות מזון המסוגלות לרפא סרטן בצורה מושלמת. כל מה שצריך הוא מסחטת מיצים ואולי מעבד מזון, אם אתם יכולים להרשות לעצמכם את שניהם.

מזון מבושל הורס 100% מכל האנזימים במזון. כיוון שמזונות רבים מכילים אנזימים הדרושים לעיכול המזון הזה (ולקבלת הנוטריאנטים מהמזון), מזון מבושל מטיל עומס רב על גופנו ואינו מאפשר השגת מירב הנוטריאנטים מהמזון. למעשה, מזון מבושל מזיק לערך התזונתי בלמעלה משני תריסר דרכים שונות (ראה קישורים בתחתית העמוד) .

למרות שנכון, כי כמה נוטריאנטים נעשים זמינים יותר על ידי בישול, באופן כללי, עדיף לאכול ירקות טריים על מבושלים, מורתחים או צלויים. ירקות מסוימים, לעומת זאת, בדרך כלל, אך לא תמיד, מבושלים , כגון אפונה ושעועית ירוקה, אם לנקוב בשני שמות בלבד.

כמו כן, ישנם שני יתרונות לסחיטת מיצי ירקות ופירות. ראשית, סחיטה הופכת את הנוטריאנטים בפרי או בירק לקלים יותר לעיכול, כלומר יותר מהנוטריאנטים המופקים מהירקות או הפירות, עם פחות מהסיבים החוסמים. היתרון השני הוא שניתן לצרוך הרבה יותר ירקות (במיוחד ירקות ופירות עם נוטריאנטים הורגי סרטן) בזמן קצר יותר ועם הרבה פחות מאמץ. סחיטת מיצים היא דרך מצוינת לצרוך את הפירות והירקות שלכם.

החיסרון בסחיטת מיצים הוא, שהנוטריאנטים לא מחולצים במלואם מן הזרעים או הקליפות של מספר ירקות ופירות עיקריים. אם אתם אוכלים מזון שבו הזרעים ו / או הקליפות מכילים נוטריאנטים חשובים ללוחמה בסרטן (לדוגמא ענבים סגולים), אין צורך להשתמש במסחטת מיץ לזרעים או לקליפה, אלא יש להשתמש במעבד מזון או להשתמש במטחנה ידנית, על מנת לטחון את הזרעים והקליפות ולהפכם למחית .

ישנן דיאטות רבות ושונות המבוססות על תזונה חיה. הדבר הראשון שצריך להבין הוא, שלא כל הירקות והפירות הם שווים ביכולתם לטפל בסרטן. יש לזכור, כי המטרה העיקרית שלנו כאן היא לטפל בסרטן. מיצי הפירות והירקות שלכם צריכים להיות בצורה מסיבית לא מאוזנים עם הירקות והפירות בעלי הנוטריאנטים הורגי הסרטן הטובים ביותר. אם מוסיפים באופן אקראי פירות וירקות במיץ, פוגמים במידה רבה ביתרונותיו !

הערה אודות גזרים

הערה מיוחדת על גזר תהיה במקום כאן. כמו כמעט בכל הירקות, גם בגזר יש מאות, אם לא אלפים, של פיטונוטריאנטים (כלומר, חומרי תזונה לא מסווגים מן הצומח), שעדיין לא זוהו או נבדקו לגבי יכולותיהם להילחם בסרטן. יכול להיות שאנחנו עדיין לא מכירים את הנוטריאנט הלוחם בסרטן הטוב ביותר שבגזר, אבל בהתבסס על עדויות רבות וכמה ספרים, גזר עשוי להיות הירק הטוב מכולם במלחמה בסרטן.

·         "בסקירה של 206 מחקרים בבני אדם, הגזר עלה בעקביות כאחד המזונות המובילים במלחמה בסרטן. כוחם של הגזרים טמון בקבוצת פיגמנטים הנקראת קרוטנואידים (בטא קרוטן שייך לקבוצה זו), אשר נותנים להם את צבעם הכתום." המקור לציטוט כבר לא קיים

ידידה ותיקה ואמינה ביותר שלי (למעשה, אשתי ואני נישאנו בביתה לפני יותר מ35 שנים), סיפרה לי על אביה של חברתה, שנרפא לחלוטין מסרטן בגרונו, בעזרת מיץ גזר. במילים אחרות, הוא לא אכל ולא שתה דבר, מלבד  מיץ גזר ומים טבעיים .

קרוב יותר לבית, ראיתי דפוס ברור באנשים שראיינתי ועדויות שקראתי, שמיץ הגזר היה מרכיב הליבה בדיאטת המזון החי שלהם. בעוד שייתכן ויבוא היום שירק אחר, כגון סלק (כלומר סלק אדום), יוכח אפילו, כטוב יותר, עד שיגיע היום הזה, רצוי לוודא כי גזרים מהווים הליבה של מיץ הירקות שלכם.

מיצי ירקות

הירקות החיים שצריך להתמקד בהם: גזרים, כרוב לבן, אספרגוס ירוק, ברוקולי, סלק אדום (כלומר, סלק), עליי סלק, כרובית וירקות קשורים. גם בפלפלים יש נוטריאנטים לוחמי סרטן. את תבלין הכורכום ניתן להוסיף גם כן.

לכל הפחות ,מיץ הירקות צריך לכלול:

1.      מיץ גזר (1 עד 2 ליטרים),

2.      מיץ סלק (מלפחות 2 סלקים אדומים, עם העלים שלהם)

3.      כמות משמעותית של ירקות ממשפחת המצליבים כולל: ברוקולי, כרוב וכרובית (זה גם עבור הסרטן וגם להגנה הקריטית על הכבד)

הערה חשובה: סלק עשוי לצבוע את השתן באדום. לכן, אם אתה צורך סלק והשתן שלך הופך לאדום, זה אומר שלא בהכרח יש דם בשתן.

כמות קטנה ומופחתת של מיצי פירות, המכילים מעט מאוד גלוקוז, ניתן להוסיף לטעם (עוד, ייאמר על נושא זה, בהמשך). לא את כל הירקות ניתן לאכול חיים, אבל המוזכרים לעיל, יכולים להיאכל חיים או להיסחט למיץ. ניתן גם לאכול את כל הירקות האלה במהלך הטיפול כדי לקבל נפח וסיבים תזונתיים .

הערה:סיבים תזונתיים עשויים להיות מרכיב חשוב במהלך או לפני ניקוי של תזונה חיה או מיצים, כי הם יכולים לעזור בהסרת פסולת מן המעטפת הפנימית של המעי הגס – ובכך מאפשרים ספיגה מרבית של נוטריאנטים. ראה באתר זה:
Fiber Cleanse

הנה כמה מן הנוטריאנטים שהורגים תאים סרטניים (באופן ישיר או עקיף) בירקות:

גזר חי (אלפא קרוטן, בטא קרוטן, ויטמין E, וכו'),
ברוקולי חי (סולפורפיינים/
איזותיוציאנינים),
כרוב חי (איזותיוציאנינים),
אספרגוס ירוק (ספונינים),
סלק / סלק אדום (פרואנטוציאינידים
של PAC או של OPC)),
כורכום (התבלין) (כורכומין).

מיץ ירקות המכיל ליטר אחד מיץ גזר הוא הרמה המינימלית המקובלת של גזר. מיצי ירקות עם 2 ליטרים של גזר גם הם נלקחו על ידי אנשים רבים.

לפחות 80% ומעלה ממיץ הירקות צריכים לבוא מירקות הידועים בהיותם בעלי יכולות לחימה בסרטן, למרות שירקות אחרים נמצאים לא הרחק מאחורי אלה שהזכרתי .

מיצי פירות

כחלופה למיץ ירקות, ניתן גם להכין גם מיץ פירות. שלא כמו מיץ הירקות, שממנו צריך לשתות רק ליטר עד 2 ליטרים של מיץ גזר ביום, אין הגבלה לכמות מיצי הפירות שניתן לשתות ביום.

פירות חיים שיש להתמקד בהם: ענבים שחורים (עם הקליפה והזרעים), פטל אדום, פטל שחור, תותים ופירות אחרים שאינם הדרים, עם הזרעים שלהם, במיוחד אפרסקים ומשמשים (הזרע נמצא בתוך קליפה קשה). למעשה, כל פרי בעל גוון כחול כהה או סגול כהה מקובל, כמו למשל, אוכמניות. אננס חי טוב במיוחד, אם הוא בר השגה. גם בעגבניות יש גם חומרים מזינים, אשר נלחמים בסרטן.

הרי מדגם של החומרים המזינים בפירות, הידועים כלוחמים בסרטן:

אננס חי (ברומלין ופקסואוקסידייז),
ענבים שחורים שלמים, עם הזרעים והקליפה (יותר מתריסר, ראה מאמר על ריפוי בעזרת ענבים),
זרעי משמשים (לאיטריל)

תותים, פטל אדום, פטל שחור  (ליאטריל וחומצה אלגית),
אוכמניות (חומצה אלגית, אנתוציאנינים
OPC ,),

לפחות 80% ויותר ממיץ הפירות צריכים לבוא מפירות בעלי יכולת ברורה להילחם בסרטן.
ברור שזה שדרוג למרפא הענבים של ברנדט, במובן שמותר מגוון רחב יותר של פירות הלוחמים בסרטן,

בדיאטת "צום מיץ פירות " מותרים גם הם מיצי פירות העל: מנגוסטין, נוני וגוג'י. אלה מותרים במהלך "צום מיץ פירות " בכמויות בלתי מוגבלות, במהלך 12 השעות בהן מותר למתרפא לאכול.

פרטים ואזהרות לתזונה:

מרבית גישות התזונה הנאה שוללות מוצרים מן החי (לפעמים הןמאפשרות חמאה בגלל השומן שבה). ישנן מספר סיבות לכך. הנה ציטוט ממאמר אחד :

·         "אכילת מזון מבושל, מונעת ממערכת החיסון לעבוד על מה שבאמת חשוב, כדי לשמור עלינו בריאים וצעירים להפליא, בגופנו, בשכלנו ובנפשנו. אנחנו מתישים ומכלים את כוחו של הגוף על ידי שימוש במערכת החיסון כדי להילחם במזונות לא טבעיים מבושלים, תוספים מבוססי כימיקלים, חומרי הדברה, קוטלי עשבים, קוטלי פטריות, הורמונים (בבשרים, עופות, דגים ומוצרי חלב) ורעלים רבים אחרים שאנו צורכים, נושמים או סופגים דרך העור שלנו. כאשר אנחנו באמת זקוקים לתמיכת מערכת החיסון (כמו בעת שמחלה או זיהום מתפתחים או כשמתרחשת פציעה), אז היא חסרה את הכוח להגן עלינו כמו שצריך ".

ועוד אחד :

·         "מזונות שיש להימנע מהם: כל המוצרים מן החי, במיוחד חלבונים ושומנים, כלומר לא בשר, שומן, ביצים, חלב, וכו'; כל הסוכרים המזוקקים והעמילנים; פחמימות; שמנים; יש לאכול רק פירות חיים טריים וירקות, מיצים מיצויים".

ענין נוסף הוא הגלוקוז. בגזרים יש רמה גבוהה של גלוקוז. הגלוקוז הזה נספג בקלות על ידי תאים סרטניים. כאשר הגלוקוז נספג, כך גם הנוטריאנטים בגזר וכו ', אשר הורגים תאי סרטן. תאים סרטניים גונבים מהתאים הנורמליים לא רק גלוקוז , אלא גם נוטריאנטים.

כאשר אדם משלב מזונות אחרים, עשירים בגלוקוז, במיץ הירקות או מיץ הפירות, תאי הסרטן מקבלים גלוקוז ממקורות מרובים והם עשויים לקבל נוטריאנטים רבים מהמזונות האחרים הללו. נוטריאנטים אלו עלולים שלא להרוג תאי סרטן, בצורה טובה כמו מיץ גזר וחלק ממיצי הירקות האחרים.

במילים אחרות, אין לצרוך ירקות או פירות, עשירים בגלוקוז, אלא אם כן הם ירקות או פירות שהורגים את הסרטן .

במילים אחרות, ערבוב מיצים אלה עם מזונות המכילים רמות גבוהות של גלוקוז, מדלל את כמות הנוטריאנטים לוחמי הסרטן אשר נכנסים לתאי הסרטן, וכך הופך את הטיפול יעיל פחות !

דחיסת טיפול זה

דיאטת המזון החי מדורגת כ"טיפול שלב 3 חזק" כל עוד המזונות האחרים לא מכילים יותר מדי גלוקוז. היא יכולה להיות משולבת עם כמעט כל טיפול אחר וכמו כן, אין טיפול אחר שאני מכיר, שמפריע לתזונה חיה. החריגות הן כאשר הטיפולים האחרים דורשים או מאפשרים, מזונות עם יותר מדי גלוקוז .

טיפול אלטרנטיבי לסרטן חייב להיות פרוטוקול טיפול מלא. אל תשכחו ללמוד את פרוטוקול הטיפול המלא לחולי סרטן בשלבים 1, 2, 3 ואת פרוטוקול הטיפול המלא לחולי סרטן בשלב 4

 

משאבים:

אתר

הערות

אופק חדש

יש כאן מדריך למסחטות מיצים והחברה מוכרת מגוון של מסחטות בורג איטיות

יורום

גם חברת יורום מוכרת מסחטות מיץ טובות

[הערה: יש לקנות מסחטת בורג איטית כמו שתי הנ"ל. למרות מחירן הזול יותר, מסחטות צנטרפוגליות מהירות גורמות לחמצון ולאיבוד רב יחסית של נוטריאנטים חשובים]

30 בננות ליום

מגוון מאמרים ומידע על תזונה נאה.

תזונא

סדרה ארוכה של מתכונים מאתר הדוגל במזון נא

צום מיצים

מידע וארועי צום מיצים בארץ

וובסטר קהר

ראיון עם אדם שהתרפא על ידי מזו נא [אנגלית]

מחקר הוליסטי

מאמר מקיף על מזון נא [אנגלית]

מידע על תזונה נאה

מאמר מקיף טוב(הקליקו על Articles ואז על הפרקים הרצויים) [אנגלית]

כריסטין נולפי

מאמר וותיק של רופאה דנית על תזונה נאה וטיפול בסרטן [אנגלית]

סגור לתגובות.