סרטן הכבד וצינוריות המרה

מאת:  וובסטר קהר  (Webster Kehr), (המכון העצמאי לחקר הסרטן – ICRF )  |  תרגום: דנה שרון  |  עריכה: גדעון כינר

עודכן בתאריך 21-05-13.  פורסם בתאריך 28-07-14

דף המקורhttp://www.cancertutor.com/liver_cancer

הערת תרגום: כל טקסט הנמצא בתוך [סוגריים מרובעות] הוסף בעת התרגום והעריכה על מנת להקל על הבנת החומר, לעזור לקורא להתמצא או להוסיף מידע חשוב. טקסט כזה אינו נמצא במאמר המקורי באנגלית..

אודות אתר Cancer Tutor:

זהו אתר של חוקרי סרטן, לא של מנהלי פרסום.  אנו ממליצים בכל פה ללמוד ולהבין את הפוליטיקה של הסרטן, לפני שאתם קוראים ולומדים על הטיפול בסרטן. אנא קראו את דף הבית [של אתר Cancer Tutor באנגלית] ואז חזרו לדף זה.

[הערת המדריך לסרטן: הבנת הפוליטיקה של הסרטן יכולה להבהיר למתרפא ולסביבתו מדוע אין לרפואה הקונבנציונאלית מרפא ראוי לסרטן אחרי 120  שנה ויותר של מחקר, ומדוע הטיפולים האלטרנטיביים הם כל כך הרבה יותר יעילים. עם זאת, דף הבית של אתר Cancer Tutor עדיין לא תורגם וקריאתו תארך זמן רב. אני ממליץ על כן להתרכז בהבנת המרפא האלטרנטיבי ולשמור את הלמידה בנושא לשלב לחוץ פחות של הטיפול]


נזק בכבד עצמו

במידה והכבד עצמו ניזוק בצורה חמורה שכמעט ולא ניתנת לריפוי, קיים פרוטוקול  אלקטרו-רפואי" שעשוי לעזור. פרוטוקול זה שיפר משמעותית כבד ניזוק, בצורה שאף פרוטוקול אחר הידוע לי  לא הצליח לשפר. מוצר אלקטרו-רפואי זה נקרא iMRS.  זהו פולסר מגנטי מיוחד. אל תשכחו לבקש מהספק את הפרוטוקול המיועד להגנה על הכבד. [זהו אתר היצרן – באנגלית]. ספק המוכר את המוצר ניתן לחפש בגוגל.


טיפול עיקרי מומלץ: סלקט-בודוויג (Cellect-Budwig)

פרוטוקול סלקט-בודוויג הוא המומלץ לטיפול בסרטן הכבד וגם בסרטן צינוריות המרה מאחר והוא טוב לניקוי רעלים. אולם, מעצם היותו טוב לניקוי רעלים, הוא מהווה מעמסה על הכבד (דבר שלא ניתן להימנע ממנו אם רוצים בניקוי הכבד). לכן זו חובה, ואפילו קריטי, להשתמש בחוקן קפה על מנת לגרות את הכבד ולעזור לשטוף את הרעלים מתוכו. (שימו לב: סביר להניח ששטיפת המעי הגס (Colonic-Hydrotherapy) לא תהיה אפקטיבית בהמרצת פעולת הכבד באותה המידה כמו חוקן קפה). פרוטוקול זה כולל שתיית מיצים מרובה , במיוחד מיץ גזר. להלן ציטוט ממחקר לגבי מיצי ירקות, הכוללים מיץ גזר כמרכיב עיקרי:

"האפקטיביות של קרוטנואידים [קבוצת פיגמנטים אורגניים המצויים בצמחים, שצבעם נע בין אדום לצהוב] נחקרה – אלפא-קרוטן, ביתא-קרוטן, ליקופן, ביתא-קריפטוקסנטין, זיאקסטין, לוטאין, קנטקסאנטין, אסטאקסנטין – על תאי סרטן הכבד בעכברושים והתרבותם. כל הקרוטנואידים שנבחנו הראו מניעה תלוית מינון של התפשטות [הסרטן]. תאים סרטניים שגודלו בתרבית עם הייפוקסנטין (hypoxanthine) וקסאנת'ןן אוקסידס (XO )  הראה פעילות פולשנית גבוהה. אולם הקרוטנואידים […] מביתא-קרוטאן ואסטאקסנטין, דיכאו יכולת פולשנית זו של רדיקלים חופשיים. התוצאות מציעות שהפעילות נוגדת הפולשניות הזו אל מול הגידול, היא תוצאה של פעילותם נוגדת החמצון של הקרטונואידים"

מיץ סלק חי הוא עוד מיץ ירק טוב להגנה על הכבד. מיץ הסלק צריך להיות חלק ממרכיבי מיץ הירקות שמיץ הגזר הוא המרכיב העיקרי בו. אזהרה: אין לשתות מיץ סלק בפני עצמו, צריך תמיד לערבב אותו עם מיץ גזר!  למעשה כל היבט של הפרוטוקול (cellect-budwig) הוא קריטי לטיפול בסרטן הכבד והמרה. מים – אם הצוות הרפואי מאשר שזה בטוח, המתרפא צריך לשתות בין 2 ל- 4 ליטרים של מים טבעיים ליום, לשטיפת הכבד. ראו מאמר על מים כמרפא [אנגלית]. קישור לפרוטוקול סלקט-בודוויג


 טיפול משלים נדרש – מחולל תדרים GB – 4000

ה GB-4000  הינו מכשיר רפואה אלקטרונית המחולל תדרי רדיו גבוהים אשר מנרמלים תאי סרטן וגורמים להם לחזור להיות תאים רגילים.  ה- GB-4000  מאוד אפקטיבי נגד סרטן הכבד וכיס המרה מאחר ובשימוש הרגיל של המכשיר , זרם חשמלי עובר ישירות דרך הכבד וכיס המרה. ה GB-4000  תוכנן לפי מחולל תדרי הרדיו הגבוהים המקורי של ד"ר רויאל רייף , אשר יוצר לראשונה בשנות ה- 1930, אולם מסתמך כיום על טכנולוגיה מודרנית. למעט במקרה בו התרפא משתמש בפרוטוקול צזיום כלוריד (מחולל תדרי הרדיו הגבוהים עלול לנטרל את פרוטוקול  הצזיום כלוריד) ה- GB-4000   נדרש כחלק מהטיפול. בין אם משתמשים בפרוטוקול סלקט-בודוויג או כל פרוטוקול אחר. קישור למאמר על מחולל תדרי רדיו גבוהים 


מומלץ ביותר – פרוטוקול משלים תה אסיאק (Essiac Tea)

תה האסיאק נפוץ מאוד בשימוש לחולי סרטן הכבד. שניים מתוך ארבעת הצמחים המצויים בתה אסיאק תוכננו ע"מ לנקות את הכבד מרעלים. רנה קייסי , שתכננה את הפרוטוקול , הבינה את החשיבות שבהגנה על הכבד בזמן הטיפול בסרטן. תה אסיאק ניתן בנוסף לחוקן הקפה שבפרוטוקול סלקט-בודוויג.

" [רנה] עשתה אך שימוש מועט בפורמולת האסיאק עד 1924 כשהדודה שלה פיתחה סרטן קיבה וכבד. הרופאים העריכו שלדודתה נשארו שישה חודשים לחיות. רנה קיבלה אישור מהרופא של דודתה, ד'ר ר' פישר, לתת לדודתה את תה הצמחים כטיפול. רנה אמרה מאוחר יותר 'דודתי  חיה 21 שנים נוספות, אחרי שמקצוע הרפואה ויתר עליה. הסרטן מעולם לא חזר."

"אמא של רנה קייסי אובחנה עם סרטן הכבד ב- 1935. ד"ר רוסקו גרהם, רופא המוכר ברמה בינלאומית,  הודיע לרנה שלאימה נותרו "ימים ספורים לחיות".  רנה מעולם לא סיפרה לאימה על הסרטן, אולם טיפלה בה בעזרת תה אסיאק למשך עשרה ימים, ולאט לאט הורידה במינון. אימה החלימה לחלוטין וחיה 18 שנים נוספות , עד שלבסוף נפטרה בגיל 90 מדום לב."

 "למרות שההתמקדות בתה האסיאק הינה כטיפול במחלת הסרטן, התה יכול להקל ולעיתים לרפא הרבה  בעיות כרוניות ומצבי ניוון מאחר והוא מנקה את הדם ואת הכבד ומחזק את המערכת החיסונית".

בכל טיפול הרבליסטי (ע"י צמחי מרפא) ככל שתהיו קרובים למגדל החקלאי (במונחים של זמן) , ככה הפרוטוקול יהיה יותר יעיל.  ככל שעובר הזמן מהרגע שבו נקטפו צמחי המרפא, ככה יורדת מידת הזמינות הביולוגית שלהם. חשוב לזכור שרנה גידלה את הצמחים שלה בעצמה, ובד"כ השתמשה בהם תוך 24 שעות מרגע קטיפתם. במידה וניתן להשיג צמחים טריים , ולהשתמש בהם  בטווח של עד יומיים מקטיפתם, אזי  למקרים  מתונים של סרטן הכבד וכיס המרה (דהיינו, כשיש שישה חודשי חיים ומעלה), הטיפול הזה יכול להיות הטיפול היחידי שדרוש. במקרים מתקדמים של סרטן הכבד ואו כיס המרה צריך לשקול את הטיפול הזה כטיפול משלים (נוסף). אפילו אם לא ניתן להשיג עשבים טריים , יכולת ההגנה של התה על הכבד תועיל תמיד. קישור למאמר על תה אסיאק 


תוסף מומלץ ביותר: תרכובת קוונטום לכבד (Quantum liver complex)

עוד מוצר שנועד להגן על הכבד הוא קומפלקס קוונטום לכבד. זוהי קבוצת מוצרים משולבת ונהדרת שעוזרת להגן על הכבד. ניתן לחפש ספק בגוגל.


תוספים נוספים שראוי לשקול

[מתחת לכל תוסף מומלץ מובא ציטוט מהמחקר הרלוונטי]

חומצה אלגית (Ellagic Acid)

"חומצה אלגית מעודדת ניקוי קרצינוגים בכך שהיא מגרה את פעילותם של שלל איזופורמים של האנזים גלוטתיון טרנספראז בסרטן הכבד (Barch and Rundhaugen, 1992). עוד מנגנון בו חומצה אלגית יכולה למנוע התחלה של גידול זה דרך תפקידה הפוטנציאלי כ"פועלת ניקיון" של הפסולת המטבולית של הקרצינוגן." וגם: "חומצה אלגית הורידה את מספר מוקדי השינוי [הסרטני] ואת המקרים של נאופלסיה הפטוסלולרית [גדילה סרטנית חדשה של תאי כבד]  אצל חולדות עם סרטן הכבד שיוצר על ידי N-2-פלואורנילאצטמיד [חומר מעורר סרטן] (Tanaka)"

 


קו אנזים  Q 10 – CoQ10

"קואנזים Q 10  (CoQ10) הוא נוגד חמצון מצוין שמהווה הגנה לכבד שנפגע מאיסכמיה (פגיעה באספקת הדם). קואנזים Q 10 מהווה מרכיב חשוב במטבוליזם (חילוף חומרים) בריא. הוא מגן על המיטוכונדריה ועל קרום התא מפני נזקי חמצון ועוזר ליצר ATP , מקור האנרגיה לתאים. קואנזים Q 10  נספג ע"י המערכת הלימפתית ומופץ  לכל חלקי הגוף."

"חשוב לצרוך את קואנזים 10 Q  עם איזשהו סוג של שמן כגון שמן דגים או שמן זרעי פשתן , מאחר ואבקת קואנזים Q 10 יבשה לא נספגת היטב בלעדי שמן".

שמן הפשתן שציטוט זה מתייחס אליו הוא מרכיב חשוב בדיאטת בודוויג.


ויטמין 3D

"… בנוסף, ויטמין 3D הראה יכולת לעכב גידול של תאי סרטן בכבד" (Majewski et al. 1996). מטופלי סרטן צריכים לקחת  IU 4000-6000  ויטמין  3D בכל יום על בטן ריקה.


 

IP- 6 או 6IP (Inositol hexaphosphate)

"טיפול בסרטן הכבד, ע"י  IP6  מונע התרבות של תאים סרטניים והופך ומחזיר לקדמותו  פנוטיפ [ביטוי]  של תאי  סרטן כבד אנושיים (HepG2). Vucenik I, Tantivejkul K, Zhang ZS, Cole KE, Saied I, Shamsuddin AM. Anticancer Res.1998;18(6A):4083-4090.” "

"בטיפול בסרטן הכבד  ע"י הזרקה של IP6  לתוך הגידול, ההזרקה גרמה לנסיגה של גידולים סרטניים שהושתלו בכבד של עכברים. Vucenik I, Zhang ZS, Shamsuddin AM. Anticancer Res. 1998;18:4091-4096"

"IP6  היה בשימוש נגד סוגי סרטן רבים . סרטנים מבוססי דם כגון לוקמיה היו הכי רגישים בעוד שגידולים מוצקים מצריכים מינון גבוה יותר. רוב המחקרים, בשלב זה, הם מחקרי מבחנה על תאי סרטן של בעלי חיים או בני אדם. לדוגמא: הוספת  IP6  לתאי סרטן הכבד של בני אדם הביאה  בלימה מלאה של הגידולים. הזרקת תאי סרטן אנושיים לעכברים גרמה לגידולים ב- 71%. בתאים שטופלו מבעוד מועד ע"י IP6 לא גרמו לגידולים כלל. תאי סרטניים שהיו קיימים כבר,  נסוגו. במחקר נוסף בסרטן מסוג Rhabdomyosarcoma, גידולים דוכאו כדי פי 25 עד פי 49."

"דוקטור אבולקלם שמסודין, פרופסור לפתולוגיה באוניברסיטת מרילנד לרפואה בבולטימור , כתב ספר בנוגע למחקרו בנושא IP-6(Nature’s Revolutionary Cancer-Fighter, Kensington Publishing Corp). מחקרו הראה כי IP-6 מאט או עוצר צמיחה של תאי סרטן הכבד בתנאי מעבדה ובניסוי בעכברים. דר' שמסודין דיווח כי בעוד ש- IP-6 לא ממש הורג תאים סרטניים, הוא גורם להם להתנהג כתאים רגילים, ובכך מבטל את סכנתם. מספר מחקרי מעבדה אישרו את ממצאיו. המחקר מציע ש- IP-6 יכול: לחזק תפקוד מערכת חיסונית, לעזור בהפחתת כולסטרול, למנוע התהוות של אבנים בכליות, להפחית את הסיכון לחלות במחלות לב ושבץ , ולמנוע סיבוכים של סכרת."

תוסף של IP-6


גלוטתיון

"גלוטתיון הינו חלבון קטן שמורכב משלוש חומצות אמינו (ציסטאין, חומצה גולטמית  וגליצין). הוא מעורב בניקוי רעלים מהכבד והגוף. גלוטתיון [נקשר] לרעלים כגון מתכות כבדות, ממסים וחומרי הדברה, והופך אותם לצורה שיכולה להיות מופרשת בשתן או דרך המרה. גלוטתיון הוא גם נוגד חמצון חשוב. אשר מנטרל את פעולת הרדיקלים החופשיים המיוצרים בתגובות חמצון בגוף."

[תוסף גלוטתיון ליפוזומלי]

סגור לתגובות.