התזונה לסרטן עבור רוב הטיפולים

המאמר "The Cancer Diet For Most Treatment Plans" עדיין לא תורגם במלואו.

לחצו כאן לקישור למאמר המקורי באנגלית או ראו תקציר המאמר להלן.

 

רוב האנשים מקבלים סרטן בגלל הדברים שהם אכלו והדברים שלא אכלו! מזון לקוי יוצר סביבה פנימית הפגיעה לסרטן וחוסרים תזונתיים משבשים תפקוד מערכות בגוף. לכן התזונה היא מרכיב כל כך קריטי בטיפול במתרפא סרטן. מסיבה זו יש הרבה כללי "עשה ועל תעשה" בכל הקשור לתזונה לריפוי מטופל עם סרטן, כפי שמפורט בהמשך.

שימו לב: התזונה לסרטן חשובה לפחות כמו הטיפול הנבחר. לכן:  אם התזונה שאתם בוחרים אינה בעצמה טיפול לסרטן, אזי היא משבשת את הטיפול ופוגעת בו!

כללי

אם לגישת הטיפול הנבחרת כבר מוגדרת תזונה ספציפית השונה מזו המוצגת להלן, יש לעבוד לפי התזונה המוגדרת עם הטיפול הנבחר. עם זאת, במידה והטיפול הנבחר הוא ישן יחסית (כמו שיטת גרסון ואף שיטת ד"ר קלי), יש לעבוד בכל זאת על פי ההנחיות התזונתיות שלהלן. הרבה מידע חדש התווסף לסך הידע שלנו על תזונה בעשורים האחרונים והתזונה של הטיפולים ישנים עלולות להיות פחות יעילה מהאפשרית.

כללי עשה ועל תעשה:

בהפוך מן הרפואה הקונבנציונאלית, בה כל מה שלא נאסר לאכילה הוא מותר, בתזונה לסרטן, כל מה שלא הותר בפירוש הוא אסור ובמקרה של ספק, יש לשאול ולברר בטרם אכילה.
זכור, מזונות שהמטופל מתאווה אליהם הם לעיתים בדיוק אלו אליהם הוא אלרגי והם אלו שהביאו להתפתחות הסרטן מלכתחילה. אחד האספקטים כאן הוא פטריות (fungi), הדומות במאפיינים רבים לסרטן, נמצאות ברוב הגידולים הסרטניים ויש סברה שהם קשורות לגידול. במקרים רבים פטריות הן אלו הגורמות לתאווה למזונות מסוימים. כאשר המטופל תאב למזון או טעם מסוים, סביר שזה מזון שהפטרייה רוצה. לכן חשוב להבהיר למטופל כי  ברירת המחדל היא שאם הפריט לא הותר במפורש לאכילה, הוא אסור!

התזונה לסרטן היא תזונה צמחית נאה המבוססת בעיקר על צמחים (Raw Food – בעיקר מזון שלא עבר תהליכים המחממים אותו מעל 45 מעלות) עם דגשים ומגבלות נוספות אחדות. תזונה זו היא אנטי סרטנית לכשעצמה [25] [26] ולמעט טיפולים אחדים מהסוג של מפחיתי האנרגיה (פרטוסל, קנסל, גרביולה), היא תזונה שמתאימה לשילוב עם כל טיפול שאין לו תזונה מובנית.

מטרת תזונה נאה מבוססת צמחים היא לשמר את רכיבי התזונה שבמזון במלואם לשימוש הגוף. בנוסף תזונה כזו מאפשרת להשתמש באנזימים שבמזון עצמו כעזר לעיכול ובכך לחסוך מהגוף את הצורך להשתמש באנזימים אנדוגנים לעיכול. אנזימים אלו המיוצרים בעיקר בלבלב יכולים להיות מופנים למאבקו של הגוף בסרטן (אנזימים פרוטאוליטים מפרקים את המעטה החלבוני המסתיר תאי סרטן ממערכת החיסון).

חולים חלשים במיוחד יתקשו לעכל מזונות נאים. לחולים אלו יש להתאים תזונה מבושלת בסגנון תזונה מאקרוביוטית וכן להשתמש בתוספים מיוחדים המאוששים את הגוף, בונים אותו ומספקים אנרגיה, ESSENSE HEALTH BLEND ו- VIBE הם דוגמאות למוצרים חיוניים למתרפא החלש.

יש להימנע לחלוטין מכלור, פלואור וכימיקלים רעילים אחרים. כלור הורס רבים מרכיבי התזונה. פלואור ומתכות ורעלים אחרים במים מחמיצים ומרעילים את הגוף ומעמיסים על מערכת החיסון עומס מיותר. יש להימנע ממי ברז וממזונות שהוכנו עם מי ברז. אפשר להשתמש במי מעיין או במים מטוהרים/מזוקקים, להם יש להוסיף את המינרלים החסרים (ראה עוד לגבי מים בהמשך)

מזון אורגני: מאותה סיבה של הימנעות מרעלים יש להימנע ממזונות שאינם אורגניים ולהתבסס על מזון אורגני הנקי יחסית מרעלים, בכל מצב בו אפשר לעשות זאת.

מזונות ורכיבים:

ירקות ירוקים מכול הסוגים, כולל עלים ירוקים ועשבים (גם כמיץ) וכן נבטים שונים, הם הבסיס של התזונה והם הכרחיים בה. סחיטה של עשבים ועלים למיץ ו/או שייק תאפשר צריכה גבוהה יותר של רכיבי תזונה מאשר לעיסתם, עם זאת, חשוב לאכול גם ירקות ועלים מלאים כדי לקבל סיבים תזונתיים החשובים מאוד לעיכול תקין.

מיצים של ירקות מכל סוג שהוא יש לשתות מיד לאחר הכנתם. מיצי פירות אסורים אלא אם הם מוגדרים כחלק משיטת הריפוי או הפרוטוקול הנבחר.

ירקות ועלים בעלי תכונות נוגדות סרטן ידועות הם: ברוקולי, אספרגוס, כרוב, גזר וסלק (במתינות), כרובית, פלפל אדום וצהוב, קייל, פטרוזיליה, עשב חיטה ושעורה (מיץ), לפת, נבטי דגנים וקטניות, בצל ושום.

ירקות ועלים נוספים שכדאי לאכול: סלרי, מלפפון, חציל, קישוא מכל הצבעים,שעועית ואפונה ירוקה,תרד, עלי חרדל, עלי קולרד, עלי חלמית, חסה, במיה, בצל ירוק, מנגולד, כרישה, אצות כגון נורי ווקמה וניזיקי.

אגוזים וזרעים: רק מקדמיה, שקדים ואגוזי לוז מותרים בדיאטה לסרטן, אך במתינות. בשני הראשונים יש לאיטריל ובשלישי שומני אומגה חיוניים. אגוזים אחרים יש לאכול בקמצנות רבה, אם בכלל. יש להימנע לחלוטים מאגוזי קשיו ובוטנים (אגוזי אדמה) המכילים רעלן עובש חזק.

עשבים כמזון על: מיצים מעשב חיטה, עשב שעורה וממספר עשבים אחרים הם המזון הטוב ביותר בכל קנה מידה, ורק ירקות אחדים אחרים מתקרבים בערכם למזונות אלו. עם זאת, רוב האנשים לא ינביטו עשב חיטה בביתם (אם כי זה אפשרי ואף לא מסובך). אפשר לרכוש חבילות של עשב חיטה בחנויות הטבע השונות  ואפשר במקום זאת לקנות מוצרי אבקה מצוינים העשויים מעשבים מיובשים שונים כמו עשבי חיטה ושעורה, קייל ומגוון של ירקות דוגמת אלו ב- IHerb (אתר תוספי תזונה אמריקאי השולח חבילות לארץ בזול)

קטניות: למעט בוטנים (אגוזי אדמה) כל הקטניות מותרות במתינות על מנת לייצב את משקלו של המטופל ולספק חלבונים

סויה: יש להמעיט מאוד בסויה ומוצריה (טופו טרי,לציטין וסויה ירוקה בתרמיל), למעט נבטי סויה טריים הרצויים מאוד. בכל מקרה יש לצרוך אך ורק סויה אורגנית או מצורים מסויה אורגנית!

שמרים: אין לצרוך שמרים בשום צורה, כולל לא בלחמים שונים. השמרים מייצרים רעלנים (מיוטוקסינים).

בשרים, גבינות, ביצים: יש להימנע לחלוטין מכל סוגי הבשר, כולל דגים. היוצאים מן הכלל היחידים הם גבינת קוטג' או יוגורט אורגניים בהם משתמשים בדיאטת בודוויג, ושתי ביצים ליום לנשים הריוניות או מניקות, לטובת הכולין החיוני להתפתחות מוח העובר. חולים חלשים שאינם נכונים לאכול קטניות, יכולים לאכול דגי מים מתוקים אורגניים מפעם לפעם.

ממתיקים מלאכותיים: יש להימנע מכל הממתיקים המלאכותיים ומכל המוצרים המכילים ממתיקים מלאכותיים.הממתיק היחיד בו ניתן להשתמש הוא סטיביה (Stevia) שיש לו תכונות בריאותיות מרשימות. ישלהימנע מסטיביה מעובדת (נוזל שקוף בבקבוקים או אבקות לבנות) ולהשתמש בעלים מיובשים שלמים או טחונים לאבקה (ניתן להזמין בעלעלים 04-6464848)

דגנים מלאים: אפשר להשתמש בדגנים מלאים בלבד אך רק במקרים בהם המטופל נאבק באיבוד משקל חמור. פטריות שמר הנמצאות למכביר אתצל כל חולה סרטן, מפרקות את הפחמימות של הדגנים לסוכר פשוט המזין סרטן. בנוסף, בדגנים רבים יש לרוב הרבה פטריות, עובשים ורעליהם.

סוכרים מזוקקים ודגנים ריקים: יש להימנע לחלוטין מסוכרים מזוקקים (סוכר בכל צבע, סירופ מכל סוג שהוא וגם דבש – אלא אם נדרש במיוחד על פי הנחיות הפרוטוקול הטיפולי) ומדגנים ריקים (דגנים שהוסרו מהם הקליפה והנבט – קמח לבן מכל דגן, גריסי פנינה,קוואקר מהיר הכנה וכדומה). יש להימנע מכל מוצר המכיל חומרים אלו. סוכרים ודגנים ריקים מזינים את הפטריות והשמרים בגוף, משבשים את מערכת החיסון, מעלים את החומציות של הגוף וגורמים לבריחת מינרלים חיוניים.

פירות: אם לא מוגדר אחרת בשיטת הטיפול הנבחרת, הפירות המותרים היחידים המותרים הם לימון, ליים ואבוקדו. לימון וליים מבססים את הגוף ומושכים איתם חמצן. מומלץ לצרוך אותם בעיקר לפני השינה. אבוקדו מספק שומן חיוני. המקרים היוצאים מן הכלל הם טיפולים הכוללים "צומות", המשתמשים בפירות כמרכיב ריפוי דוגמת שיטת ג'והנה ברנדט המאפשרת צריכה של ענבים אדומים בלבד. הענבים הם המרפא במקרה זה.

פטריות: בדרך כלל אנו רוצים להימנע מפטריות, יש מספיק כאלה בגוף של המטופל. אך יש פטריות המשמשות כמרפא לסרטן ויתכן ותועלנה לטיפול. יש לשים לב ולהיזהר בשימוש בהן. פטריות תורמות פוליסכרידים החיוניים למערכת החיסון. תוספים ממוצא פטרייתי כבטא-גלוקן (beta glucan) לחיזוק מערת החיסון הם בהחלט ראויים.

אצות: גם באצות יש תכולה גבוהה של פוליסכרידים והן מומלצות ביותר בדיאטה לסרטן. מומלצת במיוחד היא האצה החומה Laminaria Japonica המכילה חומרים קוטלי סרטן. גם אצות מים מתוקים ככלורלה וספירולינה מכילות חומרים נוגדי סרטן רצויים.

מלח: מלח מזוקק (מלח שולחן) אסור לחלוטין מאחר והוא משבש את התארגנות תאי הדם ומקשה מאוד על העברת חמצן וחמרי תזונה/ריפוי לתאים. מלח ים (אפרפר) או מלח הימלאיה (ורוד, שחור) מאידך, הם מאוד רצויים ותכולת המינרלים שלהם דומה לזו של הדם. יש לצרוך אותם בכמות סבירה.

שמנים ושומנים רעים: יש להימנע לחלוטין משמנים ושומנים כמו שומני טראנס (מרגרינות ושומנים מוקשים) ומוצרים המשתמשים בהם (כמעט כל מוצר מאפה או מזון מוכן תעשייתי). יש להימנע גם משמנים מזוככים (אלו כוללים, למעשה כל השמנים שחוממו בתהליך היצור, כולל שמן קנולה, סויה, חמניות וכדומה). מותר ורצוי לצרוך רק שמנים שיוצרו בכבישה קרה, ללא חימום כלל. שמנים טובים הם שמן קוקוס בכבישה קרה (השמן היחיד שמתאים לבישול וחימום), שמן זית בכבישה קרה ושמן משומשום בכבישה קרה! גם פרי האבוקדו נחשב לשומן ראוי למאכל.

תבלינים: פלפל הוא המזון החומצי ביותר וגם תבלינים אחרים הם לרוב כאלה. יש להימנע מהם אלא אם הם מוגדרים כחלק מהטיפול. תחת אותה הגדרה נופלים גם רוטב סויה, מיסו ורכיבים דומים.

חמוצים: יש להימנע מחמוצים, הם חומציים. זה כולל בין היתר מלפפונים חמוצים, זיתים, כרוב כבוש, רוטב סויה ומוצרי מזון אחרים שהותססו במהלך הכנתם, אלא אם אלו מוגדרים כחלק מן הטיפול הנבחר..

מזונות מעובדים: יש להימנע ממזונות מעובדים. אלה כוללים כל מזון שעבר הכנה במפעל כדי לשוות לו מרקם, צורה, צבע וטעם. כל מזון כזה כולל שומני טרנס, סוכר, מונוסדיום גלטומט, מלח מזוקק, צבעי מאכל וחומרי שימור שהם כולם יוצרי ומעודדי סרטן. לכן, למעשה, מדובר בכל מזון מעובד שהוא, למעט מזונות מיובשים אורגניים ללא תוספים כלשהם. רצוי להימנע מלרכוש מזונות שיוצרו במפעלים לחלוטין. במקום זאת יש להשתמש בחמרי גלם טריים והכנה ביתית טרייה (ראו קישורים להלן).

בישול ואידוי: חלק ניכר ככל האפשר מן התזונה צריך להתבסס על מזון לא מבושל. כל בישול גורם לאיבוד חומרי תזונה חיוניים.  במידה ונדרש בישול, להסתפק בבישול הקצר האפשרי. ככלל, אידוי הוא הברירה הטובה יותר לבישול ואחריה בישול במים. יש להימנע לחלוטין מטיגון, אפיה, קלייה, הקפצה בשמן וכן כל שיטה אחרת המביאה לחימום המזון מעל 140° צלזיוס! בנוסף, אין לאכול במהלך הטיפול מזון מבושל שקורר וחומם שוב.

עישון: אין לעשן שום דבר בשום מקרה בעת הטיפול בסרטן ולאחריו. עישון מכניס למעלה ממאה רעלים גורמי סרטן לגוף. טבק עשיר בסוכר וסוגים רבים של פטריות שמר ועבשים מפרישי רעלים.

אלכוהול: אין לצרוך שום כמות של אלכוהול במהלך הטיפול בסרטן ורצוי גם לא לאחריו. אלכוהול מפריע לכל טיפול ונמצא כמגביר סוגים אחדים של סרטן.

קופאין: אין לשתות או לצרוך קופאין בשום צורה, למעט חוקן קפה בטיפולים בהם הוא נדרש. קפאין מכווץ את תאי הדם ומקשה על הזרמת חמצן בגוף. קופאין גם מקדם חומציות הגוף.

נקודות חשובות נוספות

אברי פינוי הרעלים בגוף: המעי, הכליות, מערכת הלימפה והכבד הם האיברים שמפנים את הרעלים בגוף. מטופל בסרטן, בכל טיפול שהוא, חייב שאיברים אלו יפעלו היטב כדי להבטיח פינוי כמות הרעלים הגדולה הנוצרת בעת התרפאות הגוף מהסרטן.

  1. הכבד: חלק מהפרוטוקולים לטיפול בסרטן כוללים בתוכם ניקוי כבד מובנה. אחרים כוללים חוקנים שונים שהנפוץ בהם הוא חוקן קפה הפותח את צינוריות הכבד ומקל מאוד על שחרור רעלים. בטיפולים בהם אין התיחסות ספציפית לנושא, חובה על המטפל לתת דעתו לנושא ולהוסיף תוספים רלוונטיים, שהחשוב מבניהם הוא כנראה הגדילן המצוי (Silibum Marianum).
  2. מים לכליות: כל מטופל צריך לשתות הרבה מים נקיים (מים מזוקקים/מטוהרים/אוסמוזה הפוכה (עם מינרלים), מי מעיין וכדומה), מינימום 4 ליטר ליום. בכל מהלך הטיפול וגם לאחריו. מים מרובים יעזרו בהסעת רעלים בלימפה ויבטיחו פינוי ושטיפה טובה של הכליות ומערכת השתן. בשום מקרה אין לשתות מי ברז, כלל! (מי ברז מכילים כלור, פלואור ורעלים נוספים העלולים להפריע ונטרל חומרים חשובים לטיפול). כמו כן אין לצרוך מים מינרלים בבקבוקים או מיכלים., אלא אם אין שום ברירה טובה יותר.
  3. פעילות גופנית למערכת הלימפה: למערכת הלימפה אין משאבה ותנועת הנוזלים בה תלויה בפעילות השרירים. המטופל חייב לבצע פעילות גופנית של לפחות חצי שעה ביום. מטופל שאינו מסוגל לתרגל בהליכה  יכול לעשות זאת בישיבה. אפילו לתרגילי משקולות של קילו וחצי עם הזרועות, במשך עשר דקות, יש השפעה כבירה על מערכת הלימפה.
  4. ניקוי מעי: הכבד שופך את רוב הרעלים דרך המרה אל המעי. מטופל שהמעי שלו אינו פעיל, אם מעי אצל או עצירות מזדמנת, יאגור את הרעלים במעי ואלו יספגו שוב לגוף. פעולה תקינה של המעי היא תנאי בל יעבור להתחלת טיפול משמעותי בסרטן ועל המטפל להקפיד לטפל בנושא זה טרם התחלת הטיפול במחלה עצמה.

איכות של מוצרים וספקים: מאוד מסובך להעריך את איכותו של מוצר, תוסף או מזון מסויים בהיבט של ריפו סרטן, זאת הן משום שלמוצרים טבעיים לוקח זמן לעבוד ומפני שבכל טיפול בסרטן מומלץ לשלב מספר טיפולים בפרוטוקול אחד. גישה זו של שילוב מספר טיפולים אכן מגבירה את סיכויי ההצלחה אך באותה מידה מקשה מאוד על הערכת הרכיבים הבודדים של הטיפולים השונים.

חשוב להבין כי אותו תוסף מתוצרת חברות שונות עלול לפעול באופן שונה למדי. מיץ נוני של ספק אחד הוא מצוין ושל האחר ירוד. קליפת טבבויה של אחד טופלה כראוי ואצל האחר בצורה רשלנית שגרמה לאיבוד ערכה המרפא. גם אופן האספקה עלול לקלקל מוצרים, בעיקר אם היו חשופים לחום.

מסיבה זו רצוי להכין את מירב החומרים בבית ממרכיבים שנרכשו מקומית ככל האפשר. בפרוטוקול הכולל מספר טיפולים, רצוי שלפחות אחד או שניים מהם יהיו טיפולים שאפשר להשתמש בהם ברכיבים מקומיים.

תסמיני ניקוי והתרפאות: במהלך כל הטיפולים יש לצפות לסדרה של תסמינים הנובעים מההתרפאות של הגוף ומהפרשת הרעלים ושאריות הגידולים הסרטניים תוך כדי כך. תופעה זו נקראת הרקסהיימר (Jarisch-Herxheimer) או בקיצור "הרקס" והיא מעידה שהתהליך הריפוי עובד וכי הגוף נפטר מרעלים. תופעות אלו אינן סיבה להפסיק את הטיפול.

הפרשה: התסמין העיקרי הצפוי הוא הפרשות מכל ערוצי ההפרשה, צואה מסריחה, שילשולית, עתירת גושים וגופים משונים, שתן כהה ו/או מסריח או מקציף, זיעה מסריחה ואף צורבת (בעיקר אצל חולים שעברו הרעלה בכימותרפיה) המחייבת מקלחת תכופה, ליחה גדושה ואפילו הפרשה מוגברת מהאוזניים, כל אלה צפויים ויש בהם כדי לסמן שהריפוי קורה והגוף נפטר מן הסרטן ומהרעלים שהצטברו בו.

כאבי ראש: צפויים במהלך הריפוי עקב עומס הרעלים המתפנה. אם הם חמורים יש לשקול האטה של הטיפול. תחושת חולשה ועייפות, אם לא הופיעה עד כה, צפויה אף היא.

עצירות: גם עצירות צפויה המהלך הטיפול. חשוב לשחרר עצירות במהירות האפשרית כדי לאפשר יציאת רעלים מהגוף.

כל התסמינים הללו הם צפויים, רצויים ויש בהם כדי לסמן לנו שהטיפול אכן עובד.

תפריטים ומתכונים

לאור כל המגבלות הנ"ל, התפריט למתרפא סרטן מוגבל לאכילת כמות גדולה של ירקות ופירות חיים ולא מתוקים, יחד עם מעט קטניות ומעט אגוזים. עם זאת, כמות מתכוני התזונה הנאה מבוססת הצמחים השומרת על כללים אלו במידה סבירה, היא גדולה למדי ותספק תזונה טעימה למרות העדר רוב המתוק.

להלן רשימת מנות וקישורים למתכונים העונים באופן כללי לנדרש. שימו לב שמתכונים אלו לא תוכננו לחולי סרטן ולעיתים קרובות יש בהם עודף פירות, המתקה בתמרים או שימוש עודף באגוזים. כאמור לעיל, אפשר להמתיק עם סטיביה.

חשוב מאוד כי להבין היטב את כללי התזונה וסיבותיהם ולהימנע מלחרוג מהן, שלא להזין את המחלה או להחליש את הגוף ומערכותיו.

התפריט:

דייסה קוקוסית נאה – מתאימה לכל ארוחה. יש להמעיט בפירות או להימנע מהם לגמרי. להמתקה אפשר להשתמש במעט סטיביה. המתכון נטול גלוטן.

דייסת כוסמת מונבטת – הערות כנ"ל. כוסמת מונבטת נעימה מאוד לאכילה. אפשר לערבב עגבניות, פלפלים ולתבל בעדינות לדיסה / סלט טעים ומשביע. המתכון נטול גלוטן.

מאכלים דמויי אורז – אורז נא עשוי מכוסמת מונבטת ו/או מגרעינים שונים. להמעיט בתמרים או להמתיק בסטיביה. להמעיט בייבוש כדי לא לעפש מידי את האגוזים והזרעים.

סושי – על בסיס האורז הנ"ל או כרובית בלבד, אפשר להכין סושי נא עתיר ירקות. יש להמעיט ברוטב סויה (להקפיד על מעט נתרן ברוטב) ועדיף להכין מטבל מלוח מבוסס מלח הימלאיה ותיבול.

פיצה – כאן יש מספר מתכונים לפיצות בלי תנור, חלקן יותר מקובלות וחלקן חידוש גמור

פסטות – סדרת מתכונים לפסטות מירקות, ללא בצק וללא בישול. זה לא תמיד ממש דומה, אבל יופי של מאכל. לזכור להימנע או להמעיט מאוד בהמתקה, שלרוב אינה נחוצה כלל.

סדרת מרקים – שאפשר להכין מיידית בבלנדר. אפשר לחממם בעדינות עד 45 מעלות בבלנדר או על הגז. להמעיט בהמתקה.

סלטים – סדרת המלצות לסלטים שונים ללא מרכיבים מחוממים.

תחליפי לחם – צרור רעיונות לתחליפי לחם וקרקרים. עם מורחים, יש להמעיט בהמתקה.

חלב ומשקאות אחרים – כאן יש סדרת "חלבים" ומשקאות שאפשר להכין לבד בבית בתוך 5 דקות. לגבי אלו העשויים מאגוזים, יש לשתותם מיידית בטרם יתעפש השמן שבהם. וכמובן, להמעיט בהמתקה.

מתכונים נוספים אפשר למצוא כאן, כאן, כאן וכאן הרבה מתכונים טבעוניים, חלקם מבושלים.

סגור לתגובות.